Greška
  • JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 387

Proteklog vikenda, 13. i 14.10.2018. predstavnici PK Osijek Žita nastupili su na prvom od osam MGP natjecanja „14. Mini Grand Prix  sveti Mihovil“ u Šibeniku. Natjecanje se održalo u tri dijela na plivalištu Crnica (bazen 25m) u organizaciji PK Šibenik, plivalo se 11 disciplina u muškoj i ženskoj kategoriji kadeta i ml. kadeta. Na natjecanju je nastupio 21 klub s 405 plivača. Plivački klub Osijek Žito predstavljalo je ukupno 13 plivača i plivačica u kategoriji  ml. kadeta i kadeta.  Najuspješniji među njima bio je Bono Iličić osvojivši  brončanu medalju u disciplini 400m mješovito(5:45,12), dok je Lucasu  Peterku uz odličan nastup čak tri puta izmakla medalja, plasirajući se na četvrto mjesto u disciplinama 100m slobodno(59,92), 200m leđno (2:27,89) i 200m delfin (2:36,27). U ukupnom poretku HPS Mini Grand Prixa Lucas je ostvario izvrsno 6. mjesto i  1598 boda. I ostali plivači i plivačice pokazali su odlične nastupe. Na natjecanju je  plivače pratio trener Mihael Močković. Čestitke svima!

Na Prvenstvu Hrvatske za dobne skupine, održanom na bazenu Svetice u Zagrebu od 26. do 29.07.2018.g. nastupili su najbolji plivači Hrvatske. PK Osijek Žito nastupio je s dvije plivačice(Klara Božičević i Ivana Granoša) i četiri plivača(Marko Filipović, Petar Knežević, Filip Ovničević i Ivan Filipović). Nakon jutarnjih kvalifikacija, u poslijepodnevom programu održavale su se finalne utrke.

Najuspješnija predstavnica bila je Klara Božičević koja je doplivala do A finala i brončane medalje u disciplini 50m leđno(31.20), te do B finala u disciplinama 50m delfin(4.mj.-29.52) i 100m leđno(7.mj-1:08.44). Kod plivača do B finala doplivali su Marko Filipović na 50m leđno(5.mj-28.59) i 50m delfin(7.mj-26.60), Petar Knežević na 50m leđno(6.mj.-28.91), te Filip Ovničević do C finala na 100m delfin(11.mj-1:00.21) i 50m slobodno(13.mj.-25.57).

Plivače je na natjecanju pratio trener Mladen Maričić. Čestitke svima na odličnim rezultatima.

Na Prvenstvu Hrvatske za Kadete, održanom 20. i 21.07.2018.godine u 50 metarskom bazenu PVC Mladost na Savi, nastupilo je četiri predstavnika PK Osijek Žita. Iako su mladi, neki tek ulazni kadeti, na natjecanju su bili odlični, te pokazali da u narednim godinama možemo očekivati velike uspjehe. Plivače je na natjecanju pratio trener Mladen Maričić.

Za Plivački klub Osijek Žito nastupali su Lara Horvat, Magdalena Krstić, Bono Iličić i Lucas Peterko, te ostvarili sljedeće rezultate:

Lara Horvat

100m prsno – 1:31.43 (29. mjesto)

200m prsno – 3:22.85 (30. mjesto)

 

Magdalena Krstić

100m delfin – 1:18.28 (20. mjesto)

400m mješovito – 6:19.89 (22. mjesto)

200m delfin – 3:16.85 (25. mjesto)

100m prsno – 1:31.21 (28. mjesto)

200m mješovito – 2:53.07 (30. mjesto)

 

Bono Iličić

100m prsno – 1:21.93 (21. mjesto)

200m prsno -  3:01.97 (23. mjesto)

400m mješovito – 5:42.06 (25. mjesto)

 

Lucas Peterko

200m delfin – 2:43.68 (16. mjesto)

100m leđno – 1:11.08 (23. mjesto)

200m mješovito – 2:36.26 (26. mjesto)

100m delfin – 1:13.48 (28. mjesto)

100m prsno – 1:24.93 (33. mjesto)

 

U štafeti 4x100m mješovito zauzeli su 15. mjesto s vremenom 5:21.19

Čestitke svima!

 

Ponedjeljak, 16 Srpanj 2018 12:56

„1. Zlatni dukat“, Đakovo 14. i 15.07.2018.

Proteklog vikenda na đakovačkom bazenu održan je 1. međunarodni miting „Zlatni dukat“ na kojem su sudjelovali klubovi iz Hrvatske i Mađarske. Plivački klub „Osijek Žito“ nastupio je s 22 natjecatelja, te se vratio kući s 48 pojedinačnih(22 zlatne, 11 srebrnih i 15 brončanih) i 1 štafetnom medaljom(zlatnom).

Osvajači medalja za PK „Osijek Žito“ su: Lucas Peterko(5 zlata, 2 srebra i bronca), Roko Šabić(zlato, 2 srebra i 2 bronce), Elena Valenteković(2 zlata, srebro i 2 bronce), Ivor Gaće(4 zlata), Ida Žuljević(3 zlata i srebro), Marina Dukarić(2 zlata, srebro i bronca), Magdalena Krstić(3 zlata), Vedran Zvonarić(2 srebra i bronca), Laura Ovničević(3 bronce), Bono Iličić(zlato i srebro), Ivana Granoša(zlato), Ana Milas(srebro), Lana Tatić(bronca), Ena Sukić(bronca), Frane Gilić(bronca), Tin Žuljević(bronca) i Josip Kovačević(bronca).

Do zlata u štafetnoj utrci 4x50 slobodno doplivala je ekipa u sastavu: Lucas Peterko, Magdalena Krstić, Vedran Zvonarić i Ana Milas.

Čestitke svima!

Proteklog vikenda, 30.06-01.07.2018.g. u Sisku je u 50 metarskom bazenu održano Regionalno Prvenstvo Hrvatske za dobne skupine-Regije 4. Na natjecanju je sudjelovalo 13 klubova s ukupno 271 plivačem. Plivački klub „Osijek Žito“ predstavljali su 22 plivača i 19 plivačica, te su ostvarili odlične rezultate. Osvojeno je 50 pojedinačnih (16 zlatnih, 13 srebrnih i  21 brončanih), te 9 štafetnih medalja (1 zlato, 3 srebra i 5 bronci). Isplivano je 11 A limita,te 2 B limita potrebnih za nastup na Prvenstvu Hrvatske koji se održava ovaj mjesec u Zagrebu.

Na natjecanju su plivače pratili treneri Mladen Maričić i Juraj Kovačić.

 

Osvajači medalja i ostvarenih limita za PH:

Bono Iličić-mlađi kadet:

100m prsno(1:20.79)-1. mjesto kadeti, 1. mjesto ml. kadeti A limit

100m slobodno(1:06.51)-1. mjesto

50m prsno(39.94)-2. mjesto

100m delfin(1:16.33)-2. mjesto

200m slobodno(2:28.49)-2. mjesto

400m mješovito(5:53.05)-2. mjesto kadeti, 2. mjesto ml. kadeti, 2. mjesto ml. juniori, 3. mjesto juniori, 3. mjesto opća  B limit

 

Klara Božičević-juniorka:

100m leđno(1:08.80)- 1. mjesto opća, 1. mjesto juniorke  A limit

50m leđno(31.73)- 1. mjesto opća, 1. mjesto juniorke  A limit

50m delfin(30.74)- 2. mjesto opća, 2. mjesto juniorke  A limit

200m mješovito(2:37.20)- 2. mjesto opća, 2. mjesto juniorke  A limit

 

Ivor Gaće- početnik:

200m mješovito(3:12.30)- 1. mjesto

50m slobodno(35.78)- 1. mjesto

100m slobodno(1:17.14)- 1. mjesto

50m delfin(38.82)- 1. mjesto

200m slobodno(2:49.37)- 1. mjesto

50m prsno(52.51)- 3. mjesto

 

Lara Horvat- ml. kadetkinja:

50m prsno(42.03)- 1. mjesto

100m prsno(1:30.73)- 1. mjesto ml. kadetkinje, 2. mjesto kadetkinje  A limit

50m delfin(39.83)- 2. mjesto

200m mješovito(3:10.90)- 2. mjesto

 

Filip Ovničević- ml. junior:

100m delfin(1:02.13)- 3. mjesto ml. juniori, 3. mjesto juniori, 3. mjesto opća  A limit

50m slobodno(26.32)- 3. mjesto  A limit

100m slobodno(59.19)- 3. mjesto

 

Petar Knežević- junior:

50m leđno(29.74)- 3. mjesto juniori, 3. mjesto opća  A limit

100m leđno(1:06.24)- 3. mjesto juniori, 3. mjesto opća  B limit

 

Buga Vukić- početnica:

50m prsno(52.44)- 1. mjesto

100m prsno(1:53.21)- 1. mjesto

50m delfin(1:00.24)- 3. mjesto

 

Lucas Peterko- kadet:

200m delfin(2:51.93)- 2. mjesto  A limit

200m mješovito(2:36.17)- 3. mjesto  A limit

 

Borna Vukić- početnik:

50m leđno(45.34)- 3. mjesto

50m slobodno(37.58)- 3. mjesto

 

Sven Radić- junior:

50m prsno(35.01)- 3. mjesto

50m delfin(29.24)- 3. mjesto

 

Elena Valenteković- početnica:

100m leđno(1:48.49)- 3. mjesto

 

Matej Miličić- senior:

50m delfin(28.84)- 3. mjesto

 

Štafete:

 4x50m mješovito- Elena Valenteković, Buga Vukić, Ivor Gaće i Borna Vukić- 1. mjesto(2:57.13)

4x50m slobodno- Borna Vukić, Buga Vukić, Elena Valenteković i Ivor Gaće- 2. mjesto(2:41.33)

4x100m mješovito- Lucas Peterko, Fran Lukić, Bono Iličić i Josip Kovačević- 2. mjesto(5:16.93)

4x 100m slobodno- Filip Ovničević, Sven Radić, Ivan Košutić i Vedran Zvonarić- 2. mjesto(4:20.12)

4x 100m slobodno- Bono Iličić, Josip Kovačević, Fran Lukić i Lucas Peterko- 3. mjesto(4:32.84)

4x 100m slobodno- Ira Ivković, Petra Katavić, Marija Knežević i Petra Bilić- 3. mjesto(4:58.31)

4x100m mješovito- Vedran Zvonarić, Ivan Košutić, Filip Ovničević i Sven Radić- 3. mjesto(4:43.46)

4x100m mješovito- Ira Ivković, Petra Katavić, Petra Bilić i Marija Knežević- 3. mjesto(5:33.69)

4x100m mješovito- Petra Bilić, Ivan Košutić, Petra Katavić i Vedran Zvonarić- 3. mjesto(5:30.27)

Čestitke svima!

Četvrtak, 07 Lipanj 2018 12:28

Novi Sad, "Zmaj 2018.", 02.06.2018.

U subotu, 02.06.2018. godine, plivačice i plivači PK „Osijek Žito“, u kategoriji od ml. juniora do seniora, uspješno su nastupili na natjecanju „Zmaj 2018.“ u Novom Sadu, gdje su osvojili ukupno 14 medalja (4 zlatne, 6 srebrnih i 4 bronce), te isplivali pet A limita za Prvenstvo Hrvatske. Na natjecanju je plivače pratio trener Juraj Kovačić.

 

Za PK „Osijek Žito“ nastupili su:

Petra Bilić 2004.

Ira Ivković 2004.

Petra Katavić 2004.

Matej Miličić 1995.

Antonio Antunović 2000.

Petar Knežević 2001.

Marko Filipović 2001.

Marko Molnar 2002.

 

Osvajači medalja i otplivani limiti za PH:

50 Leđno 2. Ivković Ira 31.61

200 Slobodno 1. Antunović Antonio 2:08.60

200 Leđno 2. Ivković Ira 2:49.46

100 Delfin 3. Bilić Petra 1:30.21

50 Delfin 2. Filipović Marko 29.33 A Limit

50 Delfin 3. Miličić Matej 28.93

100 Slobodno 3. Antunović Antonio 58.08

200 Prsno 2. Katavić Petra 3:13.54

400 Slobodno 1. Antunović Antonio 4:47.53

50 Leđno 4. Knežević Petar 30.31 A Limit

50 Leđno 2. Filipović Marko 27.40 A Limit

100 Leđno 1. Filipović Marko 1:03.40 A Limit

100 Leđno 2. Knežević Petar 1:04.90 A Limit

200 Mješovito 1. Knežević Petar 2:28.30

200 Mješovito 3. Filipović Marko 2:47.90

Utorak, 05 Lipanj 2018 12:50

MALI MORNAR, Split 02./03.06.2018.

Zadnja postaja serije mini grand prixa proteklog vikenda bila je u Splitu,gdje je nastupilo oko 400 najboljih ml.kadeta i kadeta RH.Plivački klub Osijek-Žito nastupilo je s 10 natjecatelja ( 7 plivačica  i 3 plivača). Ukupno smo imali 46 nastupa,a vratili smo se sa 6 medalja (4 bronce i 2 srebra) i s 95 % isplivanih osobnih rekorda( 4 nisu popravljena),te limita A i B za pravo nastupa na ljetnom prvenstvu hrvatske za kadete. Također smo imali šest četvrtih mjesta L

Osvajači medalja bili su :

Lucas Peterko 2005.    100 leđno -3.mjesto  1.09.52  or.

                                        200 delfin – 3.mjesto  2.37.23  or.

                                        200 mješovito 5.mjesto 2.30.38 or.

                                        100 kraul 5.mjesto 1.01.20  or.

                                        400 mješovito 5. mjesto 5.28.67 or.

                                        100 prsno  5.mjesto 1.21.91

 

Magdalena Krstić 2006.  100delfin – 3.mjesto  1.16.26 or.

                                            200 delfin – 2.mjesto 2.52.68 or.

                                            200 prsno 4.mjesto 3.06.61

                                            200 mješovito 8.mjesto 2.45.80 or.

                                            400 mješovito 4.mjesto 5.55,57  or.

                                            100 prsno 4.mjesto 1.2724  or.

 

Lara Horvat 2007.       400 mješovito-2.mjesto  6.31.41  or.

                                       200 delfin-2.mjesto  3.35.87   or.

                                       200 prsno 4.mjesto 3.16.12   or

                                       200 mješovito 7.mjesto 3.02.97  or.

                                       100 delfin 7.mjesto 1.33.01 or.

                                      100 prsno 5.mjesto 1.32.20  or.

                                       

Uspješni su bili također - Bono Iličić 2006.  200 prsno 5.mjesto  2.58.15   or.

                                                                            200 mješovito 6.mjesto 2.39.79  or.

                                                                            400 mješovito 4.mjesto 5.37.85  or.

                                                                            100 delfin 4.mjesto 1.15.02     or.

                                                                            800 kraul 6.mjesto 10.42.17    or.

                                                                 200 delfin 5.mjesto 2.48.36     or.

                                 

                                   Luka Čarapović 2006. 100 leđno 6.mjesto 1.16.13 or.

                                                                          200 mješovito 8.mjesto 2.40.01 or.

                                                                          100 delfin 11.mjesto 1.20.93 or.

                                                                          200 leđno 5.mjesto 2.44.06 or.

                                                                          200 delfin 7.mjesto 2.58.74 or.

                                                                          100 prsno 5.mjesto 1.22.92 or.

 

Ana Filipović 2006.  200 mješovito 20.mjesto 3.05.76  or.

                                    100 kraul 18.mjesto 1.13.20  or.

                                    100 prsno 14.mjesto  1.37.46  or.

                                     100 leđno 12.mjesto 1.22.66  or.

 

Sara Filipović 2006.

                                     100 leđno 11.mjesto 1.22.42 or.

                                     200 mješovito 19.mjesto 3.03.09 or.

                                     200 leđno 12.mjesto 2.52.36  or.

                                     100 prsno 12.mjesto 1.36.27 or.

 

Ana Košutić 2006.    

                                   200 mješovito 25.mjesto  3.15.67 or.

                                   100 kraul 29. mjesto  1.17.31  or.

                                   100 prsno 15. mjesto 1.43.72  or.

                                    100 leđno 20.mjesto 1.30.12 or.

Laura Ovničević 2006.

                                     100 leđno 19.mjesto 1.28.41

                                     100 delfin 17.mjesto 1.31.48 or.

                                     400 mješovito 7.mjesto 6.44.06  or.

                                     200 delfin 7.mjesto 3.23.25   or.

Barbara Toter 2006.

                                     200 prsno 9.mjesto    3.18.13  or.

                                     200 mješovito 22.mjesto 3.11.42   or.

                                     100 kraul 33.mjesto 1.26.03

                                     100 prsno 9.mjesto 1.33.24 or.

Utorak, 29 Svibanj 2018 11:19

GP "ZPK", 26. i 27.05.2018.,Zagreb

Proteklog vikenda, 26. i 27. svibnja, plivačice Marija Knežević i Klara Božičević, članice PK „Osijek Žita“ nastupile su na 17. Grand prix  plivačkom mitingu „ZPK“, u organizaciji Zagrebačkog plivačkog kluba.

Na natjecanju je sudjelovalo 210 natjecatelja iz Hrvatske, Mađarske i BiH.

Za PK „Osijek Žito“  3 juniorske medalje osvojila je Klara Božičević (2. mjesto 200m leđno-2:27,74; 3. mjesto 100m leđno-1:09,12; 3. mjesto 200m slobodno-2:16,72).

Na natjecanje je plivačice pratio trener Mladen Maričić.

Utorak, 29 Svibanj 2018 11:14

Šegrt Hlapić 2018., Slavonski Brod

U subotu, 26. svibnja, u organizaciji PK „Marsonia“ iz Slavonskog Broda, održano je plivačko natjecanje pod nazivom „Šegrt Hlapić“.

Natjecanje je okupilo 150 plivačica i plivača iz 9 plivačkih klubova  Hrvatske i BiH.

PK „Osijek Žito“ nastupio je s 32 predstavnika, koji su osvojili ukupno 20 medalja, od toga 7 zlatnih, 7 srebrnih i 6 brončanih. U štafetnim utrkama 4x50m slobodno osječki plivači osvojili su 2 pehara.

 

Osvajači medalja za PK Osijek Žito:

Lucas Peterko, 2005.g.

1. mjesto 100m delfin(1:10,37)

1. mjesto 200m  mješovito(2:31,98)

2. mjesto 100m leđno(1:08,40)

2. mjesto 100m slobodno(1:01,93)

 

Luka Čarapović, 2006.g.

1. mjesto 50m prsno(38,80)

2. mjesto 50m leđno(34,08)

2. mjesto 100m mješovito(1:17,28)

3. mjesto 50m slobodno(31,73)

 

Roko Šabić, 2007.g.

1. mjesto 50m prsno(42,61)

1. mjesto 50m slobodno(33,37)

3. mjesto 100m mješovito(1:28,05)

 

Lara Horvat, 2007.g.

1. mjesto 50m prsno(41,17)

2. mjesto 50m leđno(38,96)

3. mjesto 50m slobodno(34,53)

 

Vito Svetina, 2007.g.

1. mjesto 50m leđno(39,16)

 

Magdalena Krstić, 2006.g.

2. mjesto 200m mješovito(2:46,78)

 

Barbara Toter, 2006.g.

2. mjesto 100m prsno(1:33,31)

 

Dora Posavac, 2008.g.

3. mjesto 50m slobodno(37,63)

 

Ivor Gaće, 2008.g.

3. mjesto 50m delfin(40,67)

 

Bono Iličić, 2006.g.

3. mjesto 100m mješovito(1:17,58)

 

Štafetne utrke 4x50m slobodno:

2. mjesto u sastavu: Magdalena Krstić, Ana Filipović, Lara Horvat i Dora Posavac(2:13,67)

3. mjesto u sastavu: Lucas Peterko, Bono Iličić, Luka Čarapović i Roko Šabić(2:05,89)

 

Na natjecanju su plivače pratili treneri Ana Dukarić i Bruno Jagarinec.

Utorak, 22 Svibanj 2018 12:57

4. Sova kup, Vinkovci 19.05.2018.

U subotu 19.05.2018. godine na bazenu Lenije u Vinkovcima, održao se 4. Sova kup u organizaciji Vinkovačkog plivačkog kluba na kojem je plivalo preko 200 natjecatelja. Članovi Plivačkog kluba "Osijek Žito" sudjelovali su sa 39 plivača i ostvarili odlične rezultate, vrativši se kući s 27 medalja. od toga 10 zlatnih, 11 srebrnih i 2 brončane( 23 pojedinačne i 4 štafetne). U štafetnoj utrci osvojili su 3 zlata i srebro.

Najuspješniji predstavnici PK Osijek Žita bili su:

                   Lara Horvat(2007.g.)  1. mjesto 50m prsno(40,91)

                                                   1. mjesto 50m slobodno(33,96)

                                                   1. mjesto 100m mješovito (1:24,12)      

                                                   2. mjesto 50m delfin (38,92)

 

           Magdalena Krstić(2006.g.)   1. mjesto 100m delfin(1:22,91)

                                                   2. mjesto 100m prsno(1:29,13)

                                                   2. mjesto 100m slobodno(1:07,31)

                                                   2. mjesto 200m mješovito(2:52,76)

 

               Lucas Peterko(2005.g.)  1. mjesto 100m leđno(1:09,57)

                                                  1. mjesto 200m mješovito(2:32,95)

                                                  2. mjesto 100m delfin(1:10,86)

                                                  2. mjesto 100m slobodno(1:02,54)       

 

             Luka Čarapović(2006.g.)  1. mjesto 50m leđno(34,28)

                                                 1. mjesto 100m mješovito(1:15,08)

                                                 2. mjesto 50m prsno(37,84)        

 

                  Roko Šabić(2007.g.)  1. mjesto 50m prsno(41,99)

                                                 2. mjesto 100m mješovito(1:27,23)

 

               Dora Posavac(2008.g.)  1. mjesto  100m mješovito(1:38,37)

         

               Laura Horvat(2008.g.)  2. mjesto 100m mješovito(1:41,36)

 

                Ana Filipović(2006.g.)  2. mjesto 100m leđno(1:22,98)

 

                   Bono Iličić(2006.g.)  2. mjesto 100m mješovito(1:16,57)

 

            Marina Dukarić(2007.g.)  3. mjesto 50m leđno(45,07)

 

              Barbara Toter(2006.g.)  3. mjesto 100m prsno(1:31,41)        

 

 

Štafete 50 m slobodno u sastavu: 

Lara Horvat, Dora Posavac, Laura Horvat i Marina Dukarić(za 2007.g)    1. mjesto(2:28,80)

Magdalena Krstić, Ana Filipović, Sara Filipović i Ana Košutić(za 2006.g)   1. mjesto(2:12,13)

Roko Šabić, Ivor Gaće, Borna Vukić i Frane Gilić(za 2007.g)   1. mjesto(2:22,53)

Lucas Peterko, Bono Iličić, Luka Čarapović i Zvonimir Sučić(za 2005.g)   2. mjesto(2:02,68)

 

Plivače su na natjecanju pratili treneri Bruno Jagarinec, Antonio Čajo i Ivan Koščević.

Čestitke svima!

Stranica 1 od 24