Srijeda, 12 Travanj 2017 21:31

14. FESTIVAL PLIVANJA 2017.

U subotu i nedjelju, 8. i 9.4.2017. u Zagrebu je, na novim bazenima na Sveticama, u organizaciji Plivačkog Kluba "Dubrava", održan 14. FESTIVALA PLIVANJA 2017., 6.postaja HPS MINI GRAND PRIX natjecanja.
Na ovom jakom natjecanju, na kojemu je nastupilo 500 plivača iz 25 klubova, odličan nastup su imali i plivači Plivačkog Kluba "Osijek Žito".
Na natjecanju su nastupile plivačice Petra Bilić i Barbara Toter i plivači Bono Iličić, Luka Čarapović, Fran Lukić i Lucas Peterko pod vodstvom trenera Ivana Koščevića.
Najuspješniji među njima je bio Bono Iličić (2006.), koji se u Osijek vratio sa tri odličja.
Bono je u disciplini 200m prsno osvojio srebrnu medalju, dok je dvije brončane medalje osvojio u utrkama na 400m mješovito i 800m slobodno. U utrci na 100m prsno bio je 4.
Od ostalih plivača treba pohvaliti nastupe Frana Lukića (2005.) koji je osvojio 4. mjesto na 800m slobodno te je bio dva puta 5., na 400m mješovito i 200m prsno i Lucasa Peterka (2005.) koji je osvojio 4. mjesto na 400m mješovito i 5. na 200m leptir. Kod plivačica, treba izdvojiti nastupe Barbare Toter (2006.) u utrci na 200m prsno u kojoj je osvojila 5. mjesto te Petre Bilić (2004.) u utrci na 200m leđno u kojoj je isplivala normu za nastup na ljetnom Kadetskom prvenstvu Hrvatske.

Čestitke svima!

Utorak, 21 Ožujak 2017 13:12

3 MEDALJE SA "SV. PATRIKA"

11. i 12.3.2017., u Zagrebu je, u organizaciji Plivačkog kluba " Novi Zagreb", održan tradicionalni Miting "Sv. Patrik 2017."
Na ovom, izuzetno jakom natjecanju je nastupio rekordan broj od oko 800 malih plivačica i plivača iz 23 hrvatska kluba.
U subotu su plivali '05. i '06. godište i to sve 4 discipline po 50 metara.
U nedjelju su plivali '07. i '08. godište, također sve 4 discipline, ali 25 metara.
Naš klub je nastupio u oba dijela natjecanja.
Ekipa koja je nastupila u nedjelju, napravila je ono što već dugo nisu napravili osječki plivači.
Naime, plivačice i plivači trenerice Laure Herek su se u Osijek vratili sa tri medalje i odličnim ukupnim plasmanima.
Medalje su u disciplini 25 leptir osvojili Dora Posavec i Ivor Gaće.(2008.) Dora je doplivala do srebra, a Ivor do bronce.
U disciplini 25 slobodno do bronce je doplivao i Borna Vukić.
Ovi plivači su i u ukupnom poretku ostvarili izvrsne plasmane (zbroj vremena iz sve 4 utrke).
Dora je bila ukupno 5., Ivor je bio ukupno 7., a Borna 8.
Od nedjeljnih rezultata treba izdvojiti i 7. mjesto Lare Horvat na 25 prsno, kao i nastup štafete 8*25 m slobodno koja je zauzela izvrsno 6.mjesto. U štafeti su nastupili - 2007.godište: Roko Šabić, Frane Gilić, Lara Horvat, Ema Knežević i 2008.godište: Borna Vukić, Ivor Gaće, Dora Posavec i Laura Horvat.
Osim navedenih plivača, u nedjelju su nastupili još i Ana Milas, Filip Sučić i Ivan Kujavec. Njima, kao i Frani Giliću, čestitamo na odličnim nastupima i na hrabrosti, jer im je ovo bilo prvo ovakvo veliko natjecanje.
Osim trenerice Laure, uz plivače je bila i trenerica Diana Trišler.
U subotu, plivajući 50-ice, plivači trenera Ivana Koščevića su također plivali izvrsno.
Najbolje plasmane su u ukupnom poretku ostvarili Jakov Mišetić (2005.) i Luka Čarapović (2006).
Jakov je bio ukupno 8., uz odlične plasmane u svim utrkama - 8.leptir, 9.leđno, 10.prsno i 6.slobodno.
Luka je bio ukupno 6., također odličan u svim disciplinama - 11.leptir, 6.leđno, 9.prsno i 8.slobodno.
Osim ovih plasmana, treba istaći i odlično 8. mjesto Bone Iličića (2006.) na 50 prsno.
U subotu su nastupili i Ana i Sara Filipović, Fran Bukvić, Ante Livaja, Tin Žuljević, David Hegeduš i Zvonimir Sučić. U mnogim utrkama su svi isplivali svoje osobne rekorde te im na tome čestitamo.

Bravo za sve!

U Zagrebu je, 11. i 12.3.2017., pod pokroviteljstvom Hrvatskog plivačkog saveza i Zagrebačkog plivačkog saveza, održano Ekipno prvenstvo Hrvatske, ove godine po novom programu, u novom treminu i u novom 50 m bazenu na Sveticama.

Plivačice i plivači su nastupali u B prvenstvu, sukladno plasmanima koje su izborili na posljednjem Ekipnom prvenstvu koje je bilo u prosincu u Zadru.

Naše cure su plivale odlično i sa zasluženom pobjedom u B dijelu natjecanja i osvojenih 15957 bodova sljedeću sezonu će nastupiti u probranom društvu osam najboljih klubova u Hrvatskoj, na čemu im treba posebno čestitati.

Plivale su Lea Knežević, Nora Grevinger, Klara Božičević. Iva Matijević, Ivana Granoša, Helena Lazović i Marija Knežević.

Cure su pokazale borbeni duh i do samog kraja, bodreći jedna drugu, ostale skoncentrirane i pokazale kako se pliva za ekipu.

Dečki su u svojoj konkurenciji osvojili 6.mjesto sa osvojenih 15141 bod, iako su, realno, zaslužili, unatoč tijesnoj bodovnoj razlici, bolji plasman, ali su imali jednu diskvalifikaciju i povratka nazad, nažalost, nije bilo.

Mušku ekipu činili su: Dino Knežević. Ivan Filipović, Marko Filipović, Marin Valinčić, Filip Stipan Nadj, Juro Jani Vidić, Jan Lukić, Filip Ovničević i Antonio Antunović.

Ekipe su nastupile pod vodstvom trenera Miheala Močkovića i Mladena Maričića.

U A prvenstvu u ženskoj konkurenciji pobijedile su plivačice riječkog "Primorje Craotia Osiguranja" (18070 bodova), a u muškoj konkurenciji pobjedu su odnijeli plivači zagrebačkog "HAPK Mladost" (19465 bodova). Pobjednici B prvenstva su plivači iz plivačkog kluba "Igra " iz Zagreba (16811 bodova)

Još jednom velike čestitke djevojkama na ovom vrhunskom rezultatu!

 

Rezultate možete pronaći na linku http://www.hrvatski-plivacki-savez.hr/Live/LiveEPH2017.php?ver=1.php

 

 

Ponedjeljak, 13 Ožujak 2017 18:25

1.kolo Slavonske lige KERAMIKA MODUS

U Vinkovicima smo 12.3.2017. imali odličan nastup na 1.kolu Slavonske lige KERAMIKA MODUS. Nastupili smo sa 82 plivačice i plivača koji su se u Osijek vratili sa čak 77 medalja - 41 zlatnom, 22 srebrene i 14 brončanih, koje su, sukladno pokrovitelju, bile u zanimljivom obliku keramičkih pločica.
Čestitamo svima, a najviše najmanjima, od kojih su neki, iako im je ovo bio prvi službeni nastup, osvojili medalje. Najmlađa među njima bila je Elena Valenetković (2011.godište), koja je kući donijela čak dvije pločice - jednu za 1.mjesto na 50 slobodno i drugu za 2.mjesto na 50 leđno.
Medalje smo osvajali u svim dobnim kategorijama i u svim discilinama.
 
ZLATNE MEDALJE:
Jakov Mišetić - 2 (´05.), Bono Iličić - 2 (´06.), Borna Vukić (´08.), Roko Šabić - 2 (´07.), Ema Knežević - 2 (´07.), Laura Horvat - 2 (´08.), Buga Vukić - 2 (´10.), Elena Valenteković (´11.), Domagoj Lešković - 2 (´02.), Dora Terzić - 2 (´02.), Marko Molnar (´02.), Vedran Zvonarić - 2 (´03.), Petra Bilić - 2 (´04.), Magdalena Krstić - 2 (´06.), Lara Horvat - 2 (´07.), Ivor Gaće - 2 (´08.), Leon Lišinski (´04.), Lucas Peterko (´05.), Petar Knežević (´01.), Leonarda Nago - 2 (´01.), Pia Petra Pivić (´10.), Ema Vlahović (´01.), Petra Katavić (´04.), Ema Lang (´03.), Dominik Daraždi (´06.), Fran Lukić (´05.), Barbara Toter (´05.)
SREBERNE MEDALJE
Lucas Peterko (´05.), Luka Čarapović (´06.), Ana Košutić (´06.), Frane Gilić (´07.), Marko Molnar (´02.), Sven Radić (´02.), Petra Katavić (´04.), Fran Lukić (´05.), Laura Ovničević - 2 (´06.), Ante Livaja (´06.), Borna Vukić (´08.), Ira Ivković (´04.), Mateo Noskov (´02.), Nora Vukojević (´07.), Elena valenteković (´11.), Vasilije Ilić (´02.), Ivan Košutić (´03.), Ana Jambrešić (´04.), Stefan Ilić (´05.), Meri Drinić (´06.), Mia Mundweil (´08.)
BRONČANE MEDALJE
Dominik Daraždi (´06.), Josip Kovačević (´05.), Nika Mutić (´06.), Sven Radić (´03.), Ena Tadić - 2 (´04.), Ante Livaja (´06.), Luka Butor (´03.), Ana Košutić (´06.), Ivano Božičević (´08.), Sara Čuturaš (´03.), Marin Molnar (´07.), Olivar Ljajić (´06.), Mona Urošević (´08.)
Zahvaljujemo se pokrovitelju natjecanja te organizatoru Vinkovačkom plivačkom klubu.
 
Velike čestitke svim plivačima i njihovim trenerima!
 
 
U privitku možete naći rezultate sa natjecanja.
Ponedjeljak, 13 Veljača 2017 17:50

"VICTORIA-PRIMORJE 2017."

U Rijeci je, u organizaciji Hrvatskog plivačkog saveza i Plivačkog kluba „Primorje“ održan Međunarodni plivački miting  GRAND PRIX „VICTORIA-PRIMORJE 2017.“  na kojemu je nastupilo 540 plivača iz 54 kluba iz Slovenije, Bosne i Hercegovine, Italije, Mađarske, Bugarske, Švedske, Filipina i Hrvatske.

Na natjecanju su nastuplil Klara Božičević, Lea Knežević, Nora Grevinger, Iva Matijević, Marko Filipović, Ivan Filipović, Dino Knežević i Marin Valinčić pod vodstvom trenera Mihaela Močkovića.

Plivačice i plivači su izborili nastupe u 9 A finala, 3 B i 3 C finala te osvojili 11 medalja.

A finale plivalo je 10 najbržih po isplivanim vremenima u apsolutnoj kategoriji, B finale bilo je otvoreno za nastup najboljih juniora (plivačice 2000./01., plivači 1999./00.) i mlađih juniora dok je C finale bilo otvoreno samo za najbolje mlađe juniore (plivačice 2002./03. i plivači 2001./02.).

Najuspješniji među osječanima bio je Ivan Filipović (1999.) koji je izborio nastupe u 4 A finala i u svim svojim utrkama u konkurenciji juniora osvojio medalje te je isplivao, u utrci na 50m leptir, najvredniji rezultat među osječkim plivačima vrijedan 722 FINA boda:

- 50m leptir – 25.00 – 5.mjesto A finale, 1.mjesto juniori

- 100m leptir – 56.08 – 4.mjesto A finale, 2.mjesto juniori

- 100m slobodno – 52.34 – 9.mjesto A finale, 3.mjesto juniori

- 50m slobodno – 23.90 – 10.mjesto A finale, 3.mjesto juniori

Kao i Ivan, i Nora Grevinger (2000.) je u svim svojim nastupima izborila i A finala i osvojila medalje kao juniorka:

- 100m prsno – 1.14,11 – 8.mjesto A finale, 1.mjesto juniorke

- 50m prsno – 33.83 – 5.mjesto A finale, 2.mjesto juniorke

- 200m prsno – 2.42,58 – 7.mjesto A finale, 3.mjesto juniorke

Lea Knežević (2001.) je doplivala do 2 A finala i dvije juniorske medalje:

- 100m leđno – 1.05,62 – 5.mjesto A finale, 3.mjesto juniorke

- 200m leđno – 2.20,41 – 4.mjesto A finale, 3.mjesto juniorke

U konkurenciji mlađih juniora do medalja su doplivali Klara Božičević (2002.) i Marko Filipović (2001.).

Klara i Marko su odlično otplivali disciplinu 100m leđno u kojoj su nastupili u B finalima te osvojili, u konkurenciji mlađih juniora, 3.mjesta. Klara je otplivala 100m leđno u vremenu 1.07,57, a Marko u vremenu 1.02,54.

U C finalima i Klara i Marko su nastupili u disciplini 50m leptir, dok je Marko u C finalu nastupio i u disciplini 100 leptir.

Nastup u B finalu je osigurala, utrkom na 50m leđno, juniorka Iva Matijević.

 

Bio je ovo još jedan odličan nastup naših plivača te čestitamo svima.

 

 

 

Ponedjeljak, 13 Veljača 2017 17:44

KADETSKO PRVENSTVO HRVATSKE U PLIVANJU

U Dubrovniku je, 11. i 12.2.2017., u organizaciji Hrvatskog plivačkog saveza i plivačkog kluba „JUG“ održano Kadetsko prvenstvo Hrvatske u plivanju. Nakon nekoliko godina pauze, Hrvatski plivački savez je ponovo organizirao Prvenstvo Hrvatske samo za kadete, odvojivši ih tako od ostalih dobnih kategorija u plivanju.

Pravo nastupa u Dubrovniku imalo je 200 kadeta i mlađih kadeta iz 30 hrvatskih plivačkih klubova.

Svi oni su isplivali granične rezultate za nastup na Prvenstvu Hrvatske, a među njima su bile i tri plivačice kadetkinje iz Plivačkog kluba „Osijek Žito“: Ira Ivković , Petra Bilić i Petra Katavić. Plivačice su na natjecanje pratili treneri Ivan Koščević i Mladen Maričić.

Petra Katavić je nastupila na 100 i 200m prsno kojoj je ovo ujedno bio i prvi nastup na Prvenstvu Hrvatske.

Ira Ivković je plivala discipline 100 i 200m leđno i 800m slobodno, a Petra Bilić discipline 100 i 200m leđno. Obje plivačice su na Prvenstvu u svim nastupima isplivale svoje osobne rekorde.

Čestitke djevojkama!

 

 

Ponedjeljak, 13 Veljača 2017 17:41

21 MEDALJA IZ NOVOG SADA

Na Međunarodnom mitingu „Evropa 2017.“ održanom 27.1.2017. godine u Novom Sad, na SPENS-u, u 50m bazenu nastupilo je 526 natjecatelja iz 27 klubova iz Hrvatske, Srbije, Rumunjske i Bosne i Hercegovine.
Na natjecanju su nastupila 33 plivača iz Plivačkog Kluba „Osijek žito“ koji su osvojili 21 medalju.
Najuspješnija plivačica bila je Lea Knežević (2001.) koja je osvojila 4 medalje i u ukupnom zbroju 3 najbolja rezultata osvojila 3.mjesto.
Lea je osvojila zlato na 200m mješovito, srebra na 100 i 200m leđno i broncu na 50m leđno.
Osim Lee, 4 medalje je osvojila Klara Božičević (2002.). Klara je osvojila zlato na 100m leđno, srebra na 50m leptir i 200m leđno i broncu na 50m slobodno.
Medalje su osvojili i:
Marko Filipović (2001.) – zlato na 100m leđno i srebro na 50m leptir
Ema Vlahović (2001.) – srebro na 100m prsno i broncu na 200m prsno
Petra Bilić (2004.) – bronce na 50m i 100m slobodno
Petar Knežević (2001.) – srebro na 100m leđno
Jan Lukić (2002.) – srebro na 400m mješovito
Marko Molnar (2002.) – bronca na 50m slobodno
Marko Milanović (2002.) – bronca na 50m leđno
Iva Matijević (2000.) – bronca na 200m mješovito
Ivana Granoša (200.) – bronca na 400m mješovito
Juro Jani Vidić (1999.) – bronca na 200m prsno

ČESTITKE SVIMA!

U subotu, 21.1.2017. godine u Sisku je, u organizaciji Hrvatskog plivačkog saveza i Plivačkog kluba „SISAK JANAF“, održano Regionalno prvenstvo Hrvatske za kadete, mlađe kadete i početnike Regije IV.
Na natjecanju je nastupilo 320 plivača iz 14 klubova, a među njima i 41 plivač iz Plivačkog kluba „Osijek Žito“ pod vodstvom trenerice Laure Herek i trenera Ivana Koščevića i Mladena Maričića.
Plivači su bili podijeljeni u tri kategorije:
-kadeti - djevojčice 2004./05., dječaci 2003./04.,
-mlađi kadeti - djevojčice 2006./07., dječaci 2005./06.,
-početnici - djevojčice 2008. i mlađe, dječaci 2007. i mlađi
U vrlo jakoj konkurenciji plivača iz Regije IV koja se proteže od Varaždina do Vinkovaca, a kojoj pripada Plivački klub „Osijek Žito“, osječani su doplivali do 20 medalja -19 pojedinačnih i 1 štafetne.
Po kategorijama, najuspješniji su bili:
DJEVOJČICE
Mlađe kadetkinje
- MAGDALENA KRSTIĆ (2006.) - srebro na 100m mješovito (1.25,62), bronce na 100m slobodno (1.14,07) i 100m leptir (1.33,06) i 200m mješovito (3.08,30)
- BARBARA TOTER (2006.) - srebro na 50m prsno (47,77)
- LARA HORVAT (2007.) - bronca na 50m prsno (49,21)
Kadetkinje
-PETRA KATAVIĆ - srebro na 100m prsno (1.28,39), bronca na 200m prsno (3.11,29)

DJEČACI
Početnici
- ROKO ŠABIĆ (2007.) - zlato na 50m prsno (48.02), srebra na 50m prsno (48,02) i 100m prsno (1.52,05), bronca na 200m mješovito (3.40,74)
- IVOR GAĆE (2008.) - zlata na 50m leptir (43.89) i 50m leđno (48.35)
- BORNA VUKIĆ (2008.) - zlato na 400m slobodno (6.20,39) i bronca na 50m slobodno (39.79)
Mlađi kadeti
- JAKOV MIŠETIĆ (2005.) – bronce na 50m slobodno (31.50) i 50m leđno (36.68)
- BONO ILIČIĆ (2006.) – bronca na 100m prsno (1.33,20)
- JAKOV MIŠETIĆ, LUCAS PETERKO, BONO ILIČIĆ, FRAN LUKIĆ – bronca – štafeta 4*100m slobodno

Na ovom natjecanju plivačice kadetkinje Ira Ivković, Petra Bilić i Petra Katavić su isplivale i norme za nastup na Kadetskom prvenstvu Hrvatske koje će se održati 11. i 12.2.2017. u Dubrovniku.

Bilo je ovo jedno od najnapornijih natjecanja ikad, što zbog velikog broja disciplina i plivača, što zbog velikog broja malenih natjecatelja kojima je ovo bilo i prvo službeno natjecanje.
Stoga, svim plivačima treba dodatno čestitati, kao i njihovim trenerima, jer su izdržali sve i jako i borbeno plivali do kraja osvajajući medalje i rušeći osobne rekorde.
A najveće čestitke idu najmanjim plivačima!

Bravo za sve!

 

Srijeda, 25 Siječanj 2017 22:09

MEDO 2017.- MEDALJA ZA MAGDALENU KRSTIĆ

U subotu i nedjelju, 14. i 15.1. 2017. u Zagrebu je, na Zimskom plivalištu "Mladost" u organizaciji Plivačkog kluba "Medveščak" održan 6.plivački miting "MEDO 2017.", 4. postaja MINI GRAND PRIX mitinga u organizaciji Hrvatskog plivačkog saveza.
U konkurenciji 15 klubova i 250 malih plivača, na natjecanju je nastupila i naša Magdalena Krstić.
Magdalena je ponovo uspješno obranila boje svoga Kluba i grada, jer je u utrci na 400 m mješovito, u konkurenciji djevojčica 2006. godište, doplivala do srebrne medalje.
I u ovoj utrci, malena, ali vrijedna i uporna, Magdalena je pokazala svoj neosporni plivački talent. Želimo joj što više ovako odličnih nastupa!

Ponedjeljak, 02 Siječanj 2017 16:38

REZULTATI BOŽIĆNOG KUPA

U privitcima možete pronaći rezultate sa Božićnog kupa održanog 22.12.2016. za najmanje plivače Plivačkog kluba "Osijek Žito" i plivače Plivačkog kluba "Delfini".

U galeriji PHOTOSWIM u folderu "BOŽIĆNI KUP" možete pronaći fotografije sa natjecanja i podjele medaljica i paketića.

Stranica 3 od 22