Ponedjeljak, 10 Svibanj 2010 00:00

Sisak

Na međunarodnom plivačkom natjecanju Sisak 2010 nastupilo je 20 plivača PK Osijek Žito među 350 plivača iz 20-tak klubova iz Hrvatske, Slovenije, Austrije i BiH, koji su se natjecali u 3 dobne kategorije. Osječani su kući donijeli i 16 medalja.

U A kategoriji najistaknutiji nastup svakako je imala Mirjana Romić koja je na 50 m slobodno bila 5. sa 28,05, 4. na 50 m leptir sa 29,32, 3. na 100 m leptir sa 1:09,34, te 6. na 100 m slobodno sa 1:02,16.

Ponedjeljak, 10 Svibanj 2010 00:00

Grdelin sv. Duje, Split

Na ovogodišnjem Grdelinu okupilo se skoro 500 plivača iz 20 klubova iz Hrvatske i BiH, među kojima i naši plivači Patricija Čorić, Lea Knežević, Dorotea Živalj, Petra Knežević, te Ivan i Marko Filipović.  Na dvodnevnom natjecanju plivači rođeni 1999 i 2000. su se okušali u 50 metarskim disciplinama, a mlađi su plivali 25-tice.

Najuspješnija naša plivačica ali i najuspješnije plivačica mitinga sa najvrednijim rezultatom bila je Patricia Čorić (’99) otplivavši 50 m slobodno za 32,07 što je rezultat vrijedan 408 LEN bodova. Patricija je osim toga bila zlatna i na 50 m leptir sa 36,12 , na 50 m prsno sa 41.29 i na 50 m leđno sa vremenom  36,40, te je prvoplasirana i u ukupnom poretku.

Petak, 30 Travanj 2010 00:00

7. festival plivanja

Naš Klub predstavljalo je 25 plivača rođenih 1997-2000 godine, između oko 460 natjecatelja iz 15 klubova iz Hrvatske, Srbije i BiH. Većini je ovo bilo prvo natjecanje ove sezone u 50-metarskom bazenu.

Na postolje su se popeli Patricia Čorić, 1999.  koja je bila 1. na 50 m prsno sa vremenom 42,24 i  na 50 m leđno sa 37,04, 2. na 50 m slobodno sa isplivanih 33,48 i na 5o m leptir sa 37,37, Ivan Filipović 1999. osvojivši 1. mjesto na 50 m leptir sa vremenom 34,28, te 3. mjesto na 50 m leđno sa vremenom 37,71 i50 m slobodno sa 31,81, a na 50 m prsno bio je četvrti.  Petra Knežević 1999 bila je 3. na 50 m slobodno sa vremenom 33,50, a Dorotea Živalj 2000 2. na 50 m leptir sa isplivanih 39,95, te 4. na  50 leđno.

Četvrtak, 15 Travanj 2010 00:00

Dvoboj SLO – HR

Na susretu mladih reprezentacija Slovenije i Hrvatske koji  se ove godine održao u Mariboru, Hrvatsku je predstavljalo 28 plivača i 24 plivačice podijeljenih u dvije starosne kategorije, među kojima i dvije plivačice PK Osijek Žito i to u kategoriji rođenih 93-95 Mirjana Romić, a u kategoriji 96-97 Laura Herek.

Najuspješniji nastup imala je svakako Mirjana, koja je u disciplini 50 m leptir osvojila 1 mjesto sa isplivanih 29,24. Na 100 m slobodno bila je 4 sa 1:02,09, a nasutpila je i u štafeti  4×100 m slobodno.

Utorak, 06 Travanj 2010 00:00

Nastup u Madžarskoj

Na 31. mitingu Arany Ust predstavljalo nas je 14 plivača raznih dobnih kategorija (od mlađih juniora do početnika).

Najznačajniji usjpjeh postigla je Petra Knežević plasmanom u finale utrka na 800 m slobodno u kategoriji djevojčica rođenih ’98 i kasnije sa vremenom 12:02,91 i na 200 m leptir  sa vremenom 3:26,010.

Osim toga isplivani su i neki limiti za nastupe na ovogodišenjem PH u velilkim bazenima, pa je tako Paula Herek isplivala limit na 100 i 200 m leđno, Laura Herek na 100 m leptir, Ivna Tomičić na100 i 200 m prsno i  Oliver Bijelić na 100 m prsno.

Utorak, 23 Ožujak 2010 00:00

Miting Sv. Patrik, Zagreb

Na ovogodišnjem Mitingu Sv. Patrika koji se održavao  20. i 21. 03.  nastupili smo  sa 25 plivačica i plivača.

U subotu je uvjerljivo najuspješniji predstavnik našeg Kluba bila Patricia Čorićkoja je osvojila zlato na 50 m leđno (35.74)  i 50 m prsno (40.60), te srebro na 50 m slobodno (32.70) u kategoriji plivačica rođenih ’99, dok je među plivačicama rođenim ’00.  Dorotea Živalj u svim disciplinama bila među prvih osam.

Ponedjeljak, 15 Ožujak 2010 00:00

Prvenstvo Hrvatske, Zagreb

Na Prvenstvu Hrvatske u Zagrebu predstavljale su nas Mirjana Romić, Barbara Prša, Mihaela Lubina, Laura Herek i Leila Gabela u pratnji trenera Močkovića.

Djevojke su u tri dana izborile šest nasutpa u A finalu.  Tako je Mirjana Romić bila 4. na 50 m leptir sa 28.79 i 8. na 50 i 100 m slobodno sa isplivanih 26,86 tj. 1:00,00, Laura Herek 6. na 200 m leptir sa 2:34.07 i 7. na 100 m leptir sa 1:07.41, Leila Gabela takođe je bila 8. na 200 m mješovito sa 2:37.20.

U ukupnom poretku djevojke su zauzele izvrsno 7. mjesto sa osvojenih 158 bodova.

Subota, 27 Veljača 2010 00:00

Juniorsko državno prvenstvo

U petak 26.02. počelo je Prvenstvo Hrvatske za juniore i mlađe juniore u Rijeci. Već prvi dan naše plivačice okitile su se sa nekoliko medalja. Mirjana Romić je nova državna prvakinja na 50 m leptir u kategoriji juniorki sa vremenom 28,25, a osvojila je i broncu na 50 m slobodno sa 26,51. U istoj disciplini Barbara Prša doplivala je do srebra u kategoriji mlađih juniorki sa vremenom 27,12.

Do plasmana u B finale doplivale su i Leila Gabela na 400 m slobodno i 200 m mješovito, Mihaela Lubina na 100 m prsno i 200 m mješovito, te Domink Kovač na 200 m mješovito.

Nedjelja, 21 Veljača 2010 00:00

Kadetsko prvenstvo Hrvatske

Na ovogodišnjem Kadetskom prvenstvu Hrvatske u malim bazenima održanom20. i 21.02 u Šibeniku naš Klub predstavljalo je osam plivačica i plivača:

Paula Herek

Ivna Tomičić

Nada Sikra

Rebeka Prša

Sven Latinović

Oliver Bijelić

Patrik Debeljak i

Matko Žuro.

Naše najbolje mlade plivačice dva puta su se popele i na pobjedničko postolje. Ivna Tomičić je na 100 m prsno osvojila broncu sa vremenom 1:21,81, a Paula H erek je na veliko iznenađenje osvojila srebro na 200 m leđno sa vremenom 2:34,03. Uz to Ivna je isplivala i peto vrijeme 3:01,64 na 200 m prsno, a Paula na 100 m leđno sa 1:12,55.

U ukupnom poretku uspješnosti klubova u muškoj konkurenciji PK Osijek Žito je 14, a u ženskoj 10.po redu između 24 hrvatska plivačka kluba.

Ponedjeljak, 15 Veljača 2010 00:00

Polet 2010, Sombor

Dok su se malo veći borili sa limitima, mali plivači našeg kluba okušali su se sa svojim vojvođanskim kolegama i njihovim gostima na Međunarodnom miting Polet 2010, održanom 13. i 14.02 u Somboru. Iako je bilo predviđeno da kadetska ekipa nasupi u subotu, zbog vremenskih prilika tj. snježnih neprilika, predstavnike smo imali samo na nedjeljnom dijelu natjecanja.

Predstavljalo nas je 35 plivačica i plivača uglavnom početnika A i B koji su se dokazivali u borbi sa plivačima 30 različitih plivačkih klubova.

Najuspješniji su bili Dorotea Živalj (1. na 50 m leptir), Granoša Ivana (3. na 50 m leptir), Toni Hunjadi (2. na 50 m leđno), Lea Knežević (2. na 50 delfin), Marko Filipović (1. na 50 leđno), Ivor Ćelić (3. na 50 leđno), Dominik Živalj (3. na 50 leđno) i  Ivan Filipović (3. na 100 m leđno), a muška štafeta u sastavu Marko Filipović, Dominik Živalj, Toni Hunjadi, Ivan Filipović na 4×50 m slobodno doplivala je do srebra.