Na Regionalnom prvenstvu Hrvatske u plivanju Regije 4, koje se održalo 28.02. i 01.03.2015. godine u Sisku, nastupilo je oko 400 plivačica i plivača iz 11 klubova. Natjecalo se u svim dobnim skupinama (početnici, mlađi kadeti, kadeti, mlađi juniori, juniori, mlađi seniori i seniori). Plivalo se u 50 metarskom bazenu u 4 zasebna programa natjecanja, u svim disciplinama.

  Plivački Klub „Osijek Žito“ nastupio je sa 52 plivača u gotovo svim kategorijama. Za kategorije kadeta i starije, ovo je natjecanje bila i zadnja provjera uoči Prvenstva Hrvatske u plivanju za dobne kategorije koje će se održati u Rijeci od 19 do 22.03.2015., dok je za mlađe, ovo bila prilika da odmjere snage sa svojim vršnjacima i da osvoje poneko odličje.

 

  Plivači „Osijek Žita“ su se penjali na postolja 141 put, a u brojkama to izgleda ovako :

          Ženska kategorija - Kadetkinje (1 srebro, 3 bronce)

                                    Mlađe juniorke (3 zlata, 3 srebra, 4 bronce)

                                    Juniorke (13 zlata, 6 srebra, 4 bronce)

                                    Mlađe seniorke (9 zlata, 7 srebra, 5 bronci)

                                    Seniorke (9 zlata, 7 srebra, 6 bronci)

         Muška kategorija - Početnici ( 2 bronce )

                                  Kadeti ( 4 zlata, 1 srebro ) 

                                  Mlađi juniori ( 4 zlata, 2 srebra, 2 bronce )

                                  Juniori ( 5 zlata, 6 srebra, 4 bronce )

                                  Mlađi seniori ( 5 zlata, 6 srebra, 4 bronce)

                                  Seniori ( 5 zlata, 5 srebra, 6 bronci )

Pojedinačno, najuspješniji su bili:

Marko Filipović, kadet, pobjednik u 4 discipline, Dino Knežević, junior, pobjednik u 3 discipline, Ivan Filipović, mlađi junior, pobjednik u 3 discipline, Ivana Granoša,  juniorka, pobjednica u dvije discipline i Lea Knežević, mlađa juniorka, pobjednica u 2 discipline. U svojim juniorskim kategorijama, dva puta na najviše postolja su se penjale i Patricia Čorić i Nora Grevinger,  Odlična je bila i ženska juniorska štafeta koja je ostvarila 3 pobjede u općoj ( seniorskoj ) kategoriji u disciplinama 4x200 slobodno, 4x100 slobodno i 4x100 mješovito. 

U pojedinačnoj konkurenciji medalje su osvajali i: kod plivačica kadetkinja Petra Bilić, 1 bronca, ml.juniorka Andrijana Daraždi, 1 srebro, juniorke Iva Matijević 2 srebra i Matea Vila, 1 bronca, ml.seniorke Nada Sikra, 1 bronca i Paula Herek 1 zlato i 1 srebro, a kod plivača početnik Roko Perković, 1 srebro i 1 bronca, ml.juniori Juro Jani Vidić, 1 bronca, Marin Valinčić 1 zlato i 1 bronca, juniori Fran Čulin 2 bronce, Sven Latinović 1 srebro i Ivan Požežanac 1 bronca.

U štafetnim utrkama, po kategorijama, plivačice i plivači su osvojili, osim tri seniorske, još 10 medalja.

Najvrjednije rezultate po bodovima u redovima Osječana su isplivali, kod plivačica, Paula Herek u disciplini 50 leđno - 579 bodova, a kod plivača Dino Knežević na 200 prsno - 592 bod.

Srijeda, 11 Ožujak 2015 09:59

"Evropa 2015"

Plivačice i plivači  našeg Kluba nastupili su u Novom Sadu na natjecanju "Evropa 2015".

Kao i uvijek, bili su uspješni i kući su se vratili sa 24 osvojene medalje.

Osim što su osvajali medalje, neki od njih su i isplivavanjem limita, potvrdili svoj nastup na Prvenstvu Hrvatske.

Osvajači medalja su:

NADA SIKRA - 2 zlata, 1 srebro, 1 bronca

DORIS JELIĆ - 1 zlato, 1 srebro, 1 bronca

LEA KNEŽEVIĆ - 3 srebra

IVANA GRANOŠA - 2 bronce

IRA IVKOVIĆ - 3 bronce

PATRICIA ČORIĆ - 1 bronca

IVNA TOMIČIĆ - 1 zlato

LAURA HEREK - 1 bronca

IVAN FILIPOVIĆ - 1 srebro, 2 bronce

MARKO FILIPOVIĆ - 1 zlato, 1 bronca

LEON LIŠINSKI - 1 bronca

 

Čestitke svima!

 

 

 

Utorak, 30 Prosinac 2014 21:04

8 medalja iz Banja Luke

U subotu, 27.12.2014. naši plivači su nastupili na dva međunarodna natjecanja.

Na 1.međunarodnom plivačkom mitingu "AQUA STAR 2014" u Banja Luci plivalo je osam starijih plivača pod vodstvom trenera Mladena Maričića. Na mitingu je nastupilo 310 natjecatelja iz 20 klubova iz Grčke, Hrvatske, Crne Gore, Srbije i Bosne i Hercegovine.

Plivači iz našeg Kluba su ponovo bili na postoljima, i to osam puta.

Medalje su osvojili :

Lea Knežević, zlato na 100 leđno, srebro na 100 prsno i broncu na 100 slobodno, Marko Filipović srebro na 100 leđno i bronce na 50 slobodno i 100 leptir, Doris Jelić srebro na 100 prsno i Nada Sikra broncu na 100 prsno.

 

U Novom Sadu su na Međunarodnom mitingu "DEDA MRAZ 2014", u konkurenciji čak 560 plivača iz 36 klubava iz Hrvatske, Austrije, Bosne i Hercegovine, Slovenije, Makedonije i Srbije, pod vodstvom trenera Mihaela Močkovića nastuplil naši mlađi plivači skupljajući iskustvo i plivajući odlične utrke.

 

Čestitke svima.

 

Srijeda, 24 Prosinac 2014 09:00

PLIVAČI IZBORILI PLASMAN U 1.LIGU

20. i 21.12.2014. u Splitu je održano Ekipno prvenstvo Hrvatske u plivanju.

Prvenstvo je podijeljeno na A i B prvenstvo, s obzirom na prošlogodišnji poredak. Plivačice i plivači iz Osijeka su nastupili na B prvenstvu.

Nastupilo je po osam plivačica i plivača PK „Osijek Žita“.

Djevojke su nastupile u slijedećem sastavu: Nora Grevinger, Laura Bijelić, Iva Matijević, Matea Vila, Ivana Granoša, Patricia Čorić, Paula Herek i Laura Herek.

Dečke iz Osijeka su predstavljali: Dino Knežević, Ivan Filipović, Fran Čulin, Patrik Debeljak, Damir Vidović, Sven Latinović, Oliver Bijelić i Lovro Dijanović.

U dva dana natjecanja otplivano je ukupno 48 pojedinačnih i 4 štafetne utrke u kojima su Osječani isplivali 30 osobnih rekorda.

Upravo zahvaljujući  tim odličnim utrkama u kojima su se skupljali bodovi za ekipni poredak, plivači iz Osijeka su zauzeli izvrsno 2. mjesto u B prvenstvu koje ih vodi među 8 najboljih plivačkih klubova u Hrvatskoj što je povijesni rezultat za ovaj klub, jer je s tim plasmanom muški dio ekipe PK „Osijek Žito“ prvi puta ušao u  1.ligu hrvatskog plivanja. Plivači su osvojili 14 498 bodova, iza PK „Grdelin“ iz Splita, koji su bili pobjednici B prvenstva sa osvojenih 15 515 bodova.

Kod djevojaka, pobjednice B prvenstva su bile plivačice iz  PK“Dubrava“ iz Zagreba, dok su plivačice iz Osijeka zauzele odlično 3. mjesto sa 14 230 bodova i za malo ostale ponovo u B prvenstvu.

Najvrjednije rezultate kod plivačica je otplivala Paula Herek u utrci na 50 slobodno ( 27,33, 622 boda), a kod plivača Oliver Bijelić u utrci na 400 slobodno ( 1.56,84, 620 bodova).

Pobjednici A prvenstva i u ženskoj i muškoj konkurenciji su bili plivači iz PK „Primorje“ iz Rijeke.

Treba naglasiti da je ovo prvi nastup naših plivača  pod vodstvom novog stručnog trenerskog stožera koji čine Igor Čerenšek, vanjski suradnik, mag.psih., Mihael Močković, viši sportski trener plivanja i Mario Zelić, kondicijski trener.

Rezultatski uspjeh plivača je potvrda odličnog rada svih, kako plivača tako i trenera.

Pred plivačima su novi izazovi, a prvi slijedeći veliki nastup će imati u ožujku na Prvenstvu Hrvatske za dobne kategorije, za koje sa pripremama započinju već danas.

 

 

Srijeda, 24 Prosinac 2014 08:37

Nora Grevinger dobitnica Trofeja "Kuna"

U petak, 19.12.2014.u Hrvatskom narodnom kazalištu u organizaciji Zajednice športskih udruga grada Osijeka je održan tradicionalni izbor za najbolje sportaše grada Osijeka za 2014. godinu.

Plivački klub "Osijek Žito" je kao i svake godine nominirao svoje najuspješnije plivače koji su i ušli među najbolje nominirane sportaše Grada.

Nominirani su bili:

zlatna Adrienn Santa za najbolju sportašicu Grada za 2014. i za Trofej "Kuna" sjajni Nora Grevinger i Dino Knežević i zlatna rekorderska štafeta u sastavu : Ivana Granoša, Laura Bijelić, Nora Grevinger i Matea Vila.

Trofej "Kuna" za 2014. kao perspektivnoj sportašici, ove godine je zasluženo pripao Nori Grevinger. 

Velike čestitke Nori na osvojenom Trofeju.

 

 

Kratki Norin životopis možete pročitati u privitku.

 

 

 

Utorak, 23 Prosinac 2014 19:05

BOŽIĆNI KUP 2014.

U srijedu, 17. 12.2014. na Gradskim bazenima organiziran je tradicionalni "Božićni kup" za naše najmanje plivačice i plivače.

Nastupilo je osamdeset naših najmanjih članova i pokazalo što su naučili plivajući u svojim plivačkim školama.

Nastupili su:

discipline 25 m slobodno i 25 m leđno

-plivači 1.godine plivačke škole trenerica Vedrane Miladić i Nine Jager 

discipline 50 m slobodno, 50 m leđno i 50 m prsno

-plivači  2.godine plivačke škole i grupa KADETI 2

-plivači  3.godine plivačke škole, trenerice Ene Čulin 

-plivači grupe KADETI, trenera Mladena Maričića

Svi su plivali pod budnim okom trenera Miheala Močkovića.

Čestitamo svim plivačima i plivačicama na isplivanim utrkama.

Mnogima je to bio prvi "bazenski" nastup, a trebalo je nastupiti pred tako brojnom publikom kojoj se zahvaljujemo na dolasku.

Plivači su za svoje pokazano plivačko znanje nagrađeni medaljama i otišli su kući nasmijani.

Zahvaljujemo se svim trenerima, sucima, roditeljima, djelatnicima Gradskih bazena i svima ostalima koji su pomogli u realizaciji ovog našeg malog natjecanja.

 

Fotografije sa "Božićnog kupa" možete pogledati u Galeriji slika.

 

 

 

 

U subotu, 13.12.2014. u Varaždinu je održan Miting "Sv.Nikola 2014" , jedan u nizu iz serije MINI GRAND PRIX mitinga u organizaciji Hrvatskog plivačkog saveza.

Na mitingu su nastupili ponajbolji mali plivači iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Slovenije, podijeljeni po kategorijama:

PLIVAČI: Kadeti: A:’01., B:’02.; Ml.Kadeti: C:’03. i ’04.
PLIVAČICE: Kadeti: A:’03., B:04.; Ml.Kadeti: C:’05.   

Plivački Klub "Osijek Žito" predstavljalo je osam plivača koji su u vrlo jakoj međunarodnoj konkurenciji isplivali brojne osobne rekorde.

Nastupli su: Petra Bilić, Dina Jakšetić, Petar Knežević, Jan Lukić, Luka Butor, Sven Radić, Marko Molnar i Marko Filipović.

Najuspješniji kod plivača je bio Marko Filipović (2001. godište), koji je uz odlične plasmane sa osobnim rekordima u svim utrkama, u utrci na 100 m leptir (1.08,75) osvojio brončanu medalju.

 

 

 

Četvrtak, 04 Prosinac 2014 20:15

"FENIKS 2014" I "SISAK MALI 2014."

U subotu, 29.11.2014. plivači našeg Kluba imali su dva odlična nastupa na natjecanjima u Somboru i Sisku.

U Sisku, na memorijalnom natjecanju "SISAK MALI 2014- Marijana Vasilj"  je nastupilo 16 "malih" plivača, i iako su se vratili bez medalja, svi su izvrsno plivali i isplivali svoje osobne rekorde i vratili se u Osijek nasmijani. Čestitke svima na otplivanim utrkama, jer ne smijemo zaboraviti da je nekim plivačima ovo bilo prvo ovako veliko natjecanje u životu.

"Veliki" plivači, njih 24, nastupili su u Somboru, na natjecanju "FENIKS 2014", i donijeli u Osijek, osim osmijeha, 61 medalju. 23 zlatne, 20 srebrene i 18 brončane, i po broju osvojenih medalja su kao klub zauzeli, na ovom međunarodnom natjecanju, drugo mjesto.

Medalje su u svojim kategorijama osvajali:

Zlato - DJEVOJKE                                                                                   

 400m Slobodno/Free 17 godina i stariji SIKRA, Nada 97 5:01.08
 100m Prsno/Breast 17 godina i stariji TOMICIC, Ivna 97 1:22.34
 100m Prsno/Breast 15 - 16 godina JELIC, Doris 98 1:28.46
 200m Prsno/Breast 17 godina i stariji TOMICIC, Ivna 97 2:58.87
 200m Prsno/Breast 15 - 16 godina JELIC, Doris 98 3:07.58
 100m Delfin/Fly 17 godina i stariji HEREK, Laura 96 1:09.34
 200m Delfin/Fly 17 godina i stariji HEREK, Laura 96 2:43.44
 200m Mješovito/Medley 17 godina i stariji SIKRA, Nada 97 2:44.50


Srebro - DJEVOJKE

 50m  Slobodno/Free 17 godina i stariji TOMICIC, Ivna 97 29.74
 100   Slobodno/Free 13 - 14 godina KNEZEVIC, Lea 01 1:05.35
 400m Slobodno/Free 13 - 14 godina GRANOSA, Ivana 00 4:58.64
 400m Slobodno/Free Otvoreno GRANOSA, Ivana 00 4:58.64
 100m Prsno/Breast 17 godina i stariji SIKRA, Nada 97 1:23.95
100m Delfin/Fly 17 godina i stariji SIKRA, Nada 97 1:15.28
200m Delfin/Fly 13 - 14 godina SIKRA, Ana 00 3:19.30
200m Delfin/Fly Otvoreno HEREK, Laura 96 2:43.44
200m Mješovito/Medley 15 - 16 godina JELIC, Doris 98 2:54,01
200m Mješovito/Medley 13 - 14 godina MATIJEVIC, Iva 00 2:34.19
200m Mješovito/Medley Otvoreno MATIJEVIC, Iva 00 2:34.19


Bronca - DJEVOJKE

 400m Slobodno/Free 11 - 12 godina JAKSETIC, Dina 03 6:32.64
 400m Slobodno/Free Otvoreno SIKRA, Nada 97 5:01.08
 100m Prsno/Breast 17 godina i stariji HEREK, Laura 96 1:27.29
 100m Prsno/Breast 13 - 14 godina MATIJEVIC, Iva 00 1:20.15
 200m Prsno/Breast 11 - 12 godina JAKSETIC, Dina 03 3:46.99
 200m Prsno/Breast Otvoreno TOMICIC, Ivna 97 2:58.87
 200m Mješovito/Medley 13 - 14 godina KNEZEVIC, Lea 01 2:37.52
 200m Mješovito/Medley Otvoreno KNEZEVIC, Lea 01 2:37.52

Zlato - DEČKI

 50m Slobodno/Free 15 - 16 godina FILIPOVIC, Ivan 99 25.16
 100m Slobodno/Free 11 - 12 godina ZIVALJ, Dominik 02 1:04.91
 400m Slobodno/Free 17 godina i stariji LATINOVIC, Sven 96 4:31.41
 400m Slobodno/Free 15 - 16 godina DJUNDA, Filip 99 5:32.35
 100m Leđno/Back 15 - 16 godina FILIPOVIC, Ivan 99 1:01.75
 200m Leđno/Back 17 godina i stariji KOVAC, Dominik 95 2:22.16
 100m Prsno/Breast 11 - 12 godina ZIVALJ, Dominik 02 1:19.43
 200m Prsno/Breast 17 godina i stariji VIDOVIC, Damir 97 2:55.30
 200m Prsno/Breast 13 - 14 godina STOKIC, Jevto 01 3:32.40
 200m Prsno/Breast 11 - 12 godina ZIVALJ, Dominik 02 2:55.02
 100m Delfin/Fly 17 godina i stariji LATINOVIC, Sven 96 1:02.87
 200m Delfin/Fly 17 godina i stariji BJELIC, Oliver 97 2:16.04
 200m Mješovito/Medley 17 godina i stariji LATINOVIC, Sven 96 2:27.56
 200m Mješovito/Medley 15 - 16 godina FILIPOVIC, Ivan 99 2:18.43
 200m Mješovito/Medley Otvoreno FILIPOVIC, Ivan 99 2:18.43


Srebro

 200m Slobodno/Free 17 godina i stariji POZAZENAC, Ivan 97 2:18.05
 400m Slobodno/Free 17 godina i stariji POZAZENAC, Ivan 97 4:53.17
 400m Slobodno/Free 11 - 12 godina ZIVALJ, Dominik 02 5:27.44
 400m Slobodno/Free Otvoreno LATINOVIC, Sven 96 4:31.41
 200m Leđno/Back 15 - 16 godina FILIPOVIC, Ivan 99 2:19.22
 200m Leđno/Back Otvoreno FILIPOVIC, Ivan 99 2:19.22
 200m Prsno/Breast Otvoreno ZIVALJ, Dominik 02 2:55.02
 100m Delfin/Fly 17 godina i stariji POZAZENAC, Ivan 97 1:04.50
 200m Delfin/Fly Otvoreno BJELIC, Oliver 97 2:16.04


Bronca

 50m Slobodno/Free 17 godina i stariji VIDOVIC, DAmir 97 26.18
 100m Slobodno/Free 17 godina i stariji BJELIC, Oliver 97 53.78
 100m Slobodno/Free 11 - 12 godina MOLNAR, MArko 02 1:17.20
 400m Slobodno/Free Otvoreno POZAZENAC, Ivan 97 4:53.17
 100m Leđno/Back 17 godina i stariji KOVAC, Dominik 95 1:05.24
 100m Leđno/Back 13 - 14 godina STOKIC, Jevto 01 1:36.7
100m Prsno/Breast 17 godina i stariji BJELIC, Oliver 97 1:10.23
200m Prsno/Breast 11 - 12 godina ILIC, Vasilije 02 3:34.07
200m Prsno/Breast Otvoreno VIDOVIC, Damir 97 2:55.30
200m Mješovito/Medley Otvoreno LATINOVIC, Sven 96 2:27.56

 

Čestitke svim osvajačima medalja.

 

 

Petak, 21 Studeni 2014 09:57

ODLIČNA 31 MEDALJA IZ KIKINDE I TUZLE

31 MEDALJA IZ KIKINDE I TUZLE ZA OSJEČKE PLIVAČE

 

Plivačice i plivači PK “OSIJEK ŽITO“ proteklog vikenda, 15.11.2014. su nastupili na dva međunarodna natjecanja i vratili se u Osijek sa 31 medaljom.

U Kikindi, na Međunarodnom kupu „KIKINDA 2014“ nastupilo je 27 klubova iz Bugarske, Rumunjske, Bosne i Hercegovine i Srbije i ukupno 500 natjecatelja. Boje Osijeka je branilo 8 plivača. Njihov nastup je bio odličan jer su se vratili sa 23 medalje, 7 zlatnih, 8 srebrenih i 8 brončanih medalja.

Zlatne medalje su osvojili Marko Filipović (2001.god.) na 100 leđno i 200 mješovito, Dominik Živalj (2002.god) na 50 prsno, Matea Vila (2000.god.) na 50 i 100 slobodno i Dorotea Živalj (2000.god) na 100 leđno i 100 leptir.

Srebrene medalje su osvojili Marko Filipović na 100 slobodno i 100 leptir, Dominik Živalj na 50 slobodno, Matea Vila na 100 leđno, 100 prsno i 100 leptir i 200 mješovito, te Dorotea Živalj na 100 slobodno.

Sa brončanim medaljama iz Kikinde su se vratili Filip Ovničević (2002.god)  sa 50 slobodno, Dominik Živalj sa 50 leđno i leptir i 100 mješovito, Marko Filipović sa 50 slobodno, Dorotea Živalj sa 50 slobodno i 100 prsno i Ana Sikra (2000.god) sa 100 leđno.

U ukupnom poretku po broju osvojenih medalja plivači iz Osijeka su na ovom jakom natjecanju zauzeli odlično 4.mjesto.

Sve rezultate možete pogledati ovdje.

 

U Tuzli, na memorijalnom natjecanju „Samir Ćirak-Ćiro 2014.“ nastupilo je 14 plivača iz Osijeka, u konkurenciji 15 klubova i 230 natjecatelja iz Hrvatske, Srbije i Bosne i Hercegovine.

Plivači iz Osijeka osvojili su 8 medalja, a osvajači su bili kod dječaka Damir Vidović (1997 god.) dva puta brončani u trkama na 50 leđno i 50 slobodno, Marin Valinčić (1999.god) srebreni na 100 leptir i 200 mješovito, a kod djevojčica Andrijana Daraždi (2001god.) brončana na 50 leptir, Ema Vlahović (2001.god.) brončana na 50 prsno, Karla Krišto ( 2001.god.) brončana na 50 leptir i Petra Bilić (2004.god) srebrena na 200 mješovito.

Sve rezultate možete pogledati ovdje.

Bio je to još jedan uspješan vikend za naše plivače, a nekima od njih i prve osvojene medalje.

Čestitike svima.

 

Četvrtak, 13 Studeni 2014 20:44

ODLIČAN NASTUP NA MITINGU "MLADOST 2014"

Plivačice i plivači PK “Osijek Žita“  su imali odličan nastup na 42. Međunarodnom  plivačkom mitingu „Mladost 2014“ koji je održan 08. i 09.11.2014. na zatvorenom bazenu SP „Mladost“ u Zagrebu.

Miting „Mladost 2014“ drugo je u nizu natjecanja u sustavu HPS Grand prix-a na kojem se okupilo 512 plivača i plivačica iz 52 kluba iz 11 zemalja. Na mitingu su nastupili reprezentativci Slovenije, Rusije, Njemačke, Ukrajine, Austrije, Srbije, Mađarske, Velike Britanije, Bosne i Hercegovine kao i kompletna reprezentacija Hrvatske.

PK „Osijek Žito“ je nastupio sa 16 plivača. Ujutro su se plivale kvalifikacije, a poslijepodne A (seniorska), B (juniorska) i C (ml.juniorska) finala.

A finala su izborile juniorke Ivana Granoša i Nora Grevinger. Ivana je nastupila u disciplini 200 m leptir i bila izvrsna 5. (2.34,73), a Nora je nastupila na 200 prsno i poslijepodne osvojila 7 mjesto (2.44,47), ali je kao juniorka sa tim rezultatom osvojila brončanu medalju. Brončane medalje i nastupe u B finalima izborili su i juniori Patricija Čorić (3. na 100 mješovito, 1.09,16) i Dino Knežević (3. na 200 prsno, 2,27,27), koji su nastupili i u B finalima u disciplinama 100 prsno (Patricija) i 200 leptir i 200 mješovito (Dino). Nora Grevinger je nastupila u B finalu u disciplini 100 prsno. U B finalima su odlično plivali i Iva Matijević (100 mješovito), Marija Dobrošević (200 leptir), Oliver Bijelić (100 leptir), i Fran Čulin i Patrik Debeljak (200 prsno).

U C finalu su nastupili ml.juniori Helena Lazović (50 slobodno) i Ivan Filipović (50 leptir, 50 slobodno i 100 leđno).

 

Bio je ovo još jedan uspješan nastup naših plivača koji su, osim osvojenih medalja i izborenih finalnih utrka, otplivali i mnoštvo osobnih rekorda.

Čestitke svima.

Stranica 7 od 22