Utorak, 29 Siječanj 2013 00:00

22 medalje iz Novog Sada

Još jedno uspješno natjecanje je za nama.

Proteklog vikenda, u subotu, 26.01.2013., plivačice i plivači „Osijek žita“  bili su u Novom Sadu na velikom međunarodnom mitingu „EVROPA 2013“. PK „Osijek žito“ je nastupilo sa 37 plivača koji su u , jakoj konkurenciji  plivača iz Italije, Mađarske, Bugarske, Bosne i Hercegovine, Srbije i Hrvatske, osvojili ukupno 22 medalje.

Natjecanje je bilo podijeljeno u tri dijela. U jutarnjem dijelu su se plivale kvalifikacije za večernja finala, a dijelile su se i medalje po dobnim  kategorijama. Plivači iz Osijeka su izborili 14 finala, te po kategorijama osvojili 14 medalja.

U kategoriji 11-12 godina, Marko Filipović je bio brončani na 100 leđno i 100 leptir.

U kategoriji 13-14 godina, medalje su osvojili Nora Grevinger zlato i Patricija Čorić broncu na 100 prsno, Laura Bijelić dva zlata, na 100 leptir i 100 slobodno i Ivan Filipović dva srebra, na 100 slobodno i 100 leptir.

U kategoriji 15-16 godina, medalje su osvojili Oliver Bijelić srebro na 100 delfin, te Paula Herek broncu na 50 slobodno i zlato na 100 leđno.

U najstarijoj dobnoj kategoriji, do medalja su doplivale Mihaela Lubina i Laura Herek. Mihaela je bila srebrena na 100 prsno, a Laura brončana na 50 kraul i srebrena na 100 delfin.

U  finala se plasiralo 11 naših plivača , koji su u večernjim utrkama plivali brže i bolje no ujutro, te osvojili izvrsne 4 medalje. Laura Bijelić je bila srebrena 100 leptir (1.08,83), u istoj utrci je Laura Herek bila brončana (1.09,16), a najuspješnija je bila Paula Herek, koja je doplivala do dvije medalje, i to bronce na 50 slobodno (27.93) i srebra na 100 leđno (1.07,29).

U poslijepodnevnom, „revijalnom“ dijelu, plivali su naši i mali i veliki plivači, i jedni i drugi su plivali odlično, isplivavši brojne osobne rekorde, norme za predstojeće Državno prvenstvo, te se 5 puta penjali na postolja:

Oliver Bijelić 3. na 400 slobodno, Ivan Filipović 3. na 200 leptir, Mihaela Lubina 2. na 200 prsno, Patricija Čorić 3. na 400 mješovito i Sven Latinović  2. na 1500 slobodno.

Ovo je bio još jedan uspješan vikend za plivače „Osijek žita“, koji sada punom parom nastavljaju trenirati za predstojeće Državno prvenstvo, koje će biti u ožujku u Rijeci.