Utorak, 06 Studeni 2012 00:00

11 medalja, 4 A i 14 B finala sa “Mladosti”

Ovaj vikend, 03. i 04.11. 2012. plivačice i plivači našeg kluba su nastupili na40.međunarodnom plivačkom mitingu “MLADOST 2012.”, najjačem plivačkom mitingu u Hrvatskoj u malim bazenima.
Uz nastupe svih naših reprezentativaca, te jakih reprezentacija, ali i klubova plivača Slovenije, Srbije, BIH, Rusije, Ukrajine, Italije, uz bok olimpijskih pobjednika i svjetskih i europskih prvaka, plivači iz Osijeka su ostvarili odličan nastup. Zanimljivo je da su u ranoj fazi priprema, gotovo svi otplivali svoje osobne rekorde.

Plivalo se u tri kategorije:

otvorena (m/ž)

grupa “A” 1994/95 (m)
1996/97 (ž)

grupa B”  1996 i mlađi (m)
1998 i mlađe (ž).

Medalje su se po kategorijama dijelile nakon jutarnjih kvalifikacija, dok su se u večernjim satima plivala seniorska finala.
Plivačice i plivači iz Osijeka osvojili su 11 medalja i izborili nastup u 4 A finala i 14 B finala.

Mihaela Lubina je bila uspješna u sve tri prsaške discipline doplivavši do dva A finala ( 50 i 100 prsno), osvojivši odlično 7. i 8. mjesto, i jednog B finala ( 200 prsno), u kojemu je doplivala do prvog mjesta.

Laura Herek je ponovo izvrsno plivala u svojoj najjačoj disciplini, leptir, doplivavši do A finala na 200 leptir, gdje je bila tik do medalje, osvojivši  odlično  4.mjesto isplivavši svoj najbolji rezultat. ( u kategoriji A ovaj rezultat joj je doniosrebrenu medalju). Laura je  ostvarila i odlične nastupe u B finalima na 50 i 100 leptir, gdje je bila najbrža na 100 leptir.

Paula Herek je odlično je plivala u svim leđnim disciplinama i na 100 mješovito, te je u svim utrkama ostvarila nastupe u B finalima, osvojivši u kategoriji Abrončanu medalju na 50 leđno.

Ivna Tomičić je osvojila dvije brončane medalje u kategoriji A, na 50 i 100 prsno.

Nora Grevinger i Laura Bijelić su bile među najmlađim plivačicama na Mitingu (2000.godište ), a ostvarile su izvrsne rezultate.
Nora je ostvarila nastup u tri B finala, na 50, 100 i 200 prsno, a osvojila je u B kategoriji srebrenu medalju na 50  i brončanu na 200 prsno.
Laura je uspjela kao najmlađa natjecateljica doplivati do A finala na 200 leptir, u kojemu je bila izvrsna 7. U svojoj B kategoriji je osvojila na 200 leptir srebrenu, a na 100 leptir zlatnu medalju, s tim da je na 100 leptir ostvarila i nastup u B finalu.

Oliver Bijelić je doplivao do dva srebra u B kategoriji, na 100 leptir i 200 mješovito, osiguravši si odličnim rezultatima nastupe u B finalima.

Sven Latinović je doplivao do srebra na 200 leptir u kategoriji B i do večernjeg B finala.

Patricija Čorić, Nada Sikra, Lovro Dijanović, Fran Čulin i Mihovil Grgurić su također plivali izvrsno, otplivavši u brojnim utrkama svoje osobne rekorde.

Plivači “Osijek žita” su ponovo odlično plivali, donijevši kući pregršt medalja i osobnih rekorda, predvođeni novim trenerom kluba, Aleksandrom Tompom.