U subotu, 13.12.2014. u Varaždinu je održan Miting "Sv.Nikola 2014" , jedan u nizu iz serije MINI GRAND PRIX mitinga u organizaciji Hrvatskog plivačkog saveza.

Na mitingu su nastupili ponajbolji mali plivači iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Slovenije, podijeljeni po kategorijama:

PLIVAČI: Kadeti: A:’01., B:’02.; Ml.Kadeti: C:’03. i ’04.
PLIVAČICE: Kadeti: A:’03., B:04.; Ml.Kadeti: C:’05.   

Plivački Klub "Osijek Žito" predstavljalo je osam plivača koji su u vrlo jakoj međunarodnoj konkurenciji isplivali brojne osobne rekorde.

Nastupli su: Petra Bilić, Dina Jakšetić, Petar Knežević, Jan Lukić, Luka Butor, Sven Radić, Marko Molnar i Marko Filipović.

Najuspješniji kod plivača je bio Marko Filipović (2001. godište), koji je uz odlične plasmane sa osobnim rekordima u svim utrkama, u utrci na 100 m leptir (1.08,75) osvojio brončanu medalju.

 

 

 

Četvrtak, 04 Prosinac 2014 20:15

"FENIKS 2014" I "SISAK MALI 2014."

U subotu, 29.11.2014. plivači našeg Kluba imali su dva odlična nastupa na natjecanjima u Somboru i Sisku.

U Sisku, na memorijalnom natjecanju "SISAK MALI 2014- Marijana Vasilj"  je nastupilo 16 "malih" plivača, i iako su se vratili bez medalja, svi su izvrsno plivali i isplivali svoje osobne rekorde i vratili se u Osijek nasmijani. Čestitke svima na otplivanim utrkama, jer ne smijemo zaboraviti da je nekim plivačima ovo bilo prvo ovako veliko natjecanje u životu.

"Veliki" plivači, njih 24, nastupili su u Somboru, na natjecanju "FENIKS 2014", i donijeli u Osijek, osim osmijeha, 61 medalju. 23 zlatne, 20 srebrene i 18 brončane, i po broju osvojenih medalja su kao klub zauzeli, na ovom međunarodnom natjecanju, drugo mjesto.

Medalje su u svojim kategorijama osvajali:

Zlato - DJEVOJKE                                                                                   

 400m Slobodno/Free 17 godina i stariji SIKRA, Nada 97 5:01.08
 100m Prsno/Breast 17 godina i stariji TOMICIC, Ivna 97 1:22.34
 100m Prsno/Breast 15 - 16 godina JELIC, Doris 98 1:28.46
 200m Prsno/Breast 17 godina i stariji TOMICIC, Ivna 97 2:58.87
 200m Prsno/Breast 15 - 16 godina JELIC, Doris 98 3:07.58
 100m Delfin/Fly 17 godina i stariji HEREK, Laura 96 1:09.34
 200m Delfin/Fly 17 godina i stariji HEREK, Laura 96 2:43.44
 200m Mješovito/Medley 17 godina i stariji SIKRA, Nada 97 2:44.50


Srebro - DJEVOJKE

 50m  Slobodno/Free 17 godina i stariji TOMICIC, Ivna 97 29.74
 100   Slobodno/Free 13 - 14 godina KNEZEVIC, Lea 01 1:05.35
 400m Slobodno/Free 13 - 14 godina GRANOSA, Ivana 00 4:58.64
 400m Slobodno/Free Otvoreno GRANOSA, Ivana 00 4:58.64
 100m Prsno/Breast 17 godina i stariji SIKRA, Nada 97 1:23.95
100m Delfin/Fly 17 godina i stariji SIKRA, Nada 97 1:15.28
200m Delfin/Fly 13 - 14 godina SIKRA, Ana 00 3:19.30
200m Delfin/Fly Otvoreno HEREK, Laura 96 2:43.44
200m Mješovito/Medley 15 - 16 godina JELIC, Doris 98 2:54,01
200m Mješovito/Medley 13 - 14 godina MATIJEVIC, Iva 00 2:34.19
200m Mješovito/Medley Otvoreno MATIJEVIC, Iva 00 2:34.19


Bronca - DJEVOJKE

 400m Slobodno/Free 11 - 12 godina JAKSETIC, Dina 03 6:32.64
 400m Slobodno/Free Otvoreno SIKRA, Nada 97 5:01.08
 100m Prsno/Breast 17 godina i stariji HEREK, Laura 96 1:27.29
 100m Prsno/Breast 13 - 14 godina MATIJEVIC, Iva 00 1:20.15
 200m Prsno/Breast 11 - 12 godina JAKSETIC, Dina 03 3:46.99
 200m Prsno/Breast Otvoreno TOMICIC, Ivna 97 2:58.87
 200m Mješovito/Medley 13 - 14 godina KNEZEVIC, Lea 01 2:37.52
 200m Mješovito/Medley Otvoreno KNEZEVIC, Lea 01 2:37.52

Zlato - DEČKI

 50m Slobodno/Free 15 - 16 godina FILIPOVIC, Ivan 99 25.16
 100m Slobodno/Free 11 - 12 godina ZIVALJ, Dominik 02 1:04.91
 400m Slobodno/Free 17 godina i stariji LATINOVIC, Sven 96 4:31.41
 400m Slobodno/Free 15 - 16 godina DJUNDA, Filip 99 5:32.35
 100m Leđno/Back 15 - 16 godina FILIPOVIC, Ivan 99 1:01.75
 200m Leđno/Back 17 godina i stariji KOVAC, Dominik 95 2:22.16
 100m Prsno/Breast 11 - 12 godina ZIVALJ, Dominik 02 1:19.43
 200m Prsno/Breast 17 godina i stariji VIDOVIC, Damir 97 2:55.30
 200m Prsno/Breast 13 - 14 godina STOKIC, Jevto 01 3:32.40
 200m Prsno/Breast 11 - 12 godina ZIVALJ, Dominik 02 2:55.02
 100m Delfin/Fly 17 godina i stariji LATINOVIC, Sven 96 1:02.87
 200m Delfin/Fly 17 godina i stariji BJELIC, Oliver 97 2:16.04
 200m Mješovito/Medley 17 godina i stariji LATINOVIC, Sven 96 2:27.56
 200m Mješovito/Medley 15 - 16 godina FILIPOVIC, Ivan 99 2:18.43
 200m Mješovito/Medley Otvoreno FILIPOVIC, Ivan 99 2:18.43


Srebro

 200m Slobodno/Free 17 godina i stariji POZAZENAC, Ivan 97 2:18.05
 400m Slobodno/Free 17 godina i stariji POZAZENAC, Ivan 97 4:53.17
 400m Slobodno/Free 11 - 12 godina ZIVALJ, Dominik 02 5:27.44
 400m Slobodno/Free Otvoreno LATINOVIC, Sven 96 4:31.41
 200m Leđno/Back 15 - 16 godina FILIPOVIC, Ivan 99 2:19.22
 200m Leđno/Back Otvoreno FILIPOVIC, Ivan 99 2:19.22
 200m Prsno/Breast Otvoreno ZIVALJ, Dominik 02 2:55.02
 100m Delfin/Fly 17 godina i stariji POZAZENAC, Ivan 97 1:04.50
 200m Delfin/Fly Otvoreno BJELIC, Oliver 97 2:16.04


Bronca

 50m Slobodno/Free 17 godina i stariji VIDOVIC, DAmir 97 26.18
 100m Slobodno/Free 17 godina i stariji BJELIC, Oliver 97 53.78
 100m Slobodno/Free 11 - 12 godina MOLNAR, MArko 02 1:17.20
 400m Slobodno/Free Otvoreno POZAZENAC, Ivan 97 4:53.17
 100m Leđno/Back 17 godina i stariji KOVAC, Dominik 95 1:05.24
 100m Leđno/Back 13 - 14 godina STOKIC, Jevto 01 1:36.7
100m Prsno/Breast 17 godina i stariji BJELIC, Oliver 97 1:10.23
200m Prsno/Breast 11 - 12 godina ILIC, Vasilije 02 3:34.07
200m Prsno/Breast Otvoreno VIDOVIC, Damir 97 2:55.30
200m Mješovito/Medley Otvoreno LATINOVIC, Sven 96 2:27.56

 

Čestitke svim osvajačima medalja.

 

 

Petak, 21 Studeni 2014 09:57

ODLIČNA 31 MEDALJA IZ KIKINDE I TUZLE

31 MEDALJA IZ KIKINDE I TUZLE ZA OSJEČKE PLIVAČE

 

Plivačice i plivači PK “OSIJEK ŽITO“ proteklog vikenda, 15.11.2014. su nastupili na dva međunarodna natjecanja i vratili se u Osijek sa 31 medaljom.

U Kikindi, na Međunarodnom kupu „KIKINDA 2014“ nastupilo je 27 klubova iz Bugarske, Rumunjske, Bosne i Hercegovine i Srbije i ukupno 500 natjecatelja. Boje Osijeka je branilo 8 plivača. Njihov nastup je bio odličan jer su se vratili sa 23 medalje, 7 zlatnih, 8 srebrenih i 8 brončanih medalja.

Zlatne medalje su osvojili Marko Filipović (2001.god.) na 100 leđno i 200 mješovito, Dominik Živalj (2002.god) na 50 prsno, Matea Vila (2000.god.) na 50 i 100 slobodno i Dorotea Živalj (2000.god) na 100 leđno i 100 leptir.

Srebrene medalje su osvojili Marko Filipović na 100 slobodno i 100 leptir, Dominik Živalj na 50 slobodno, Matea Vila na 100 leđno, 100 prsno i 100 leptir i 200 mješovito, te Dorotea Živalj na 100 slobodno.

Sa brončanim medaljama iz Kikinde su se vratili Filip Ovničević (2002.god)  sa 50 slobodno, Dominik Živalj sa 50 leđno i leptir i 100 mješovito, Marko Filipović sa 50 slobodno, Dorotea Živalj sa 50 slobodno i 100 prsno i Ana Sikra (2000.god) sa 100 leđno.

U ukupnom poretku po broju osvojenih medalja plivači iz Osijeka su na ovom jakom natjecanju zauzeli odlično 4.mjesto.

Sve rezultate možete pogledati ovdje.

 

U Tuzli, na memorijalnom natjecanju „Samir Ćirak-Ćiro 2014.“ nastupilo je 14 plivača iz Osijeka, u konkurenciji 15 klubova i 230 natjecatelja iz Hrvatske, Srbije i Bosne i Hercegovine.

Plivači iz Osijeka osvojili su 8 medalja, a osvajači su bili kod dječaka Damir Vidović (1997 god.) dva puta brončani u trkama na 50 leđno i 50 slobodno, Marin Valinčić (1999.god) srebreni na 100 leptir i 200 mješovito, a kod djevojčica Andrijana Daraždi (2001god.) brončana na 50 leptir, Ema Vlahović (2001.god.) brončana na 50 prsno, Karla Krišto ( 2001.god.) brončana na 50 leptir i Petra Bilić (2004.god) srebrena na 200 mješovito.

Sve rezultate možete pogledati ovdje.

Bio je to još jedan uspješan vikend za naše plivače, a nekima od njih i prve osvojene medalje.

Čestitike svima.

 

Četvrtak, 13 Studeni 2014 20:44

ODLIČAN NASTUP NA MITINGU "MLADOST 2014"

Plivačice i plivači PK “Osijek Žita“  su imali odličan nastup na 42. Međunarodnom  plivačkom mitingu „Mladost 2014“ koji je održan 08. i 09.11.2014. na zatvorenom bazenu SP „Mladost“ u Zagrebu.

Miting „Mladost 2014“ drugo je u nizu natjecanja u sustavu HPS Grand prix-a na kojem se okupilo 512 plivača i plivačica iz 52 kluba iz 11 zemalja. Na mitingu su nastupili reprezentativci Slovenije, Rusije, Njemačke, Ukrajine, Austrije, Srbije, Mađarske, Velike Britanije, Bosne i Hercegovine kao i kompletna reprezentacija Hrvatske.

PK „Osijek Žito“ je nastupio sa 16 plivača. Ujutro su se plivale kvalifikacije, a poslijepodne A (seniorska), B (juniorska) i C (ml.juniorska) finala.

A finala su izborile juniorke Ivana Granoša i Nora Grevinger. Ivana je nastupila u disciplini 200 m leptir i bila izvrsna 5. (2.34,73), a Nora je nastupila na 200 prsno i poslijepodne osvojila 7 mjesto (2.44,47), ali je kao juniorka sa tim rezultatom osvojila brončanu medalju. Brončane medalje i nastupe u B finalima izborili su i juniori Patricija Čorić (3. na 100 mješovito, 1.09,16) i Dino Knežević (3. na 200 prsno, 2,27,27), koji su nastupili i u B finalima u disciplinama 100 prsno (Patricija) i 200 leptir i 200 mješovito (Dino). Nora Grevinger je nastupila u B finalu u disciplini 100 prsno. U B finalima su odlično plivali i Iva Matijević (100 mješovito), Marija Dobrošević (200 leptir), Oliver Bijelić (100 leptir), i Fran Čulin i Patrik Debeljak (200 prsno).

U C finalu su nastupili ml.juniori Helena Lazović (50 slobodno) i Ivan Filipović (50 leptir, 50 slobodno i 100 leđno).

 

Bio je ovo još jedan uspješan nastup naših plivača koji su, osim osvojenih medalja i izborenih finalnih utrka, otplivali i mnoštvo osobnih rekorda.

Čestitke svima.

Nedjelja, 19 Listopad 2014 22:07

6 MEDALJA SA "VIDRE 2014"

          Plivački klubovi  "Osijek Žito" i "Neptun" zajedno su nastupili u Zagrebu, 18.10.2014. na međunarodnom Mitingu „ VIDRA 2014.“, sa ukupno 15 plivača. Na ovom Mitingu nastupilo je preko 400 plivača iz 16 klubova, koji su bili razvrstani u 5 dobnih kategorija, a nadmetali su se u 5 disciplina (100 mješovito, 100 leptir, 100 leđno, 100 slobodno i 100 prsno).

 Uz brojne osobne rekorde koje su isplivali, plivači su Osijek donijeli 6 medalja, a najuspješniji plivač  bio je Dino Knežević.

Dino Knežević 1998. god.

1.mjesto 100 prsno 1:08,02

2.mjesto 100 mješovito 1:00,69

2.mjesto 100 leptir 59,03

Marko Filipović 2001. god.

3.mjesto 100 leptir 1:12,60

Ira Ivković 2004. god.

3.mjesto 100 leđno 1:28,97

3.mjesto 100 slobodno 1:18,84

Petak, 01 Kolovoz 2014 11:53

"OSIJEK ŽITO" IMA DRŽAVNU PRVAKINJU!

Plivačice i plivači Plivačkog kluba "Osijek Žito" uspješno su završili nastup na Prvenstvu Hrvatske za dobne kategorije, koje se od 24-27.07.2014. održalo u Zagrebu na plivalištu "Mladost" na Savi.

U konkurenciji više od 450 plivačica i plivača iz 30 plivačkih klubova iz Hrvatske, osječki plivači su osvojili odličnih 13 medalja.

  Najsjajnija i najvrjednija medalja je zlatna medalja Adrienn Santa, koja je u vrlo uzbudljivoj finalnoj utrci na 100 slobodno, doplivala do prvog seniorskog zlata za PK "OSIJEK ŽITO".

Adrienn je sa vremenom 56.31 osvojila zlatnu medalju i isplivala izvrsnih 790 FINA bodova, što je ujedno i njen osobni rekord, te se na ovaj način upisala u povijest, kako osječkog, tako i hrvatskog plivanja. Osim zlata na 100 slobodno, Adrienn je osvojila još TRI seniorska odličja: srebro na 50 leptir ( 28.26 ) i na 50 slobodno ( 26.57 ) i broncu na 200 slobodno ( 2.05,55 ).

Lovro Dijanović, plivač našeg kluba ( nastupio je kao član Kluba daljinskog plivanja "Faros") dobio je priliku po prvi puta nastupiti na Europskom juniorskom prvenstvu na 5 km, i ostvario je uspješan nastup u konkurenciji mlađih juniora, plivača rođenih 1998. godine. Lovro je za pobjednikom Ivanom Šitićem, članom KDP Split, zaostao 4 minute i 51 sekundu, te sa vremenom 1.05:33,51 ušao u cilj kao 26. Čestitke Lovri na ostvarenom rezultatu!

Četvrtak, 07 Listopad 2010 00:00

Kup gradova

U nedjelju 06.12. se u Osijeku na Gradskim bazenima u organizaciji PK Osijek Žito održao 10. jubilarni Kup gradova prijatelja, natjecanje povodom obilježavanja dana grada Osijeka koje okuplja plivače iz gradova koji su s Osijekom potpisali Povelju prijateljstva.
Nastupilo je 70-tak plivača u dvije kategorije(A-’94 i stariji i B-’95 i mlađi) iz Maribora, Tuzle, Subotice i Osijeka.
Najuspješniji osječki plivači bili su Leila Gabela, Filip Vujić i Dominik Kovač sa osvojena po tri zlatna odličja, Mirjana Romić sa dva zlata i broncom, te Barbara Prša i Laura Herek sa po dva zlatna odličja svaka. Osvajači odličja bili su još i Mihaela Lubina (zlato i srebro), Barbara Žuro (dva srebra), Maja Rupčić i Teo Zeba (srebro i bronca), Svena
Latinović (dva srebra i bronca), Paula Herek, Nada Sikra, Rebeka Prša, Ivna Tomičić, Petar Marić, Pirić Bruno, Vidović Damir, Matko Žuro, Lucija Zavođa, Katarina Mink i Juraj Rašić.
Nagrade za najvrijednije rezultate u starijoj A kategoriji otišle su u Maribor i to Perkovič Kaji za isplivanih 59,78 na 100 m slobodno i Kos Timu za disciplinu za 58,21 u disciplini 100 m delfin, dok su mlađom vladali osječani Leila Gabela sa 1:13,60 na 100 m mješovito i Filip Vujić na 100 slobodno sa 56,70.
U utrci trenera najbrži je bio Mirza Žabić iz Tuzle, a u štafeti 4×100 slobodno za A kategoriju najbolji su bili Mariborci, a na 4×50 mješovito za B ponovno Osječani.
Iako je borba bila tijesna, u ukupnom poretku najbolji su ponovno bili Osječani, 2. plivači Maribora, a 3. plivači Tuzle.
Osim za osvajanje medalja iskorisili smo ovo natjecanje za sklapanje prijateljstava i druženje s plivačima drugih klubova, a treneri za razmjenu iskustava.

Ponedjeljak, 07 Prosinac 2009 00:00

Sisak mali 2009

PK Osijek Žito u subotu 05.12. nastupio je sa 30-tak plivača na međunarodnom mitingu za najmlađe Sisak mali 2009. između 700 natjecatelja iz 18 klubova iz Hrvatske i Slovenije.
Među našim mladim plivačima posebno treba istaknuti Doroteu Živalj koja je bila srebrna na 50 delfin sa vremenom 40,56, brončana na 100 mješovito, 5. na 50 prsno, 6. na 50 leđno i 5. na 50 slobodno

Ponedjeljak, 14 Prosinac 2009 00:00

“Memorial Toneta Božiča” Maribor

U subotu 12.12. male plivačice i plivači nastupili su u Mariboru, na 18. Međunarodnom plivačkom mitingu za memorial Toneta Božiča, na kojem je sudjelovalo 20 klubova iz Slovenije i Hrvatske sa 400 plivača u dvije kategorije:

  • dečki rođeni 1998 i djevojčice rođene 1999
  • dečki rođeni 1999 i mlađi, te djevojčice rođene 2000 i mlađe

Naš klub je predstavljalo6 plivača – Ivan Filipović 1999, Dino Knežević 1998, Patricia Čorić 1999, Petra Knežević 1999, Dorotea Živalj 2000, Lea Knežević 2001

Na rasporedu su bile discipline 50m slobodno, prsno i leđno (bez delfina), i to ujutro kvalifikacijske utrke, a poslijepodne finalne, što je malim osječanima bila novost.

Uprkos tome, dostojno su predstavili naš klub i plasirali se u čak 10 finalaIvan Filipović na 5om slobodno i na 50m leđno, Patricia Čorić na 50 prsnoi na 50 leđno, Petra Knežević na 50 prsno i 50 slobodno, Dorotea Živalj na 50 leđno i 50 prsno, Lea Knežević na 50 leđno, te Dino Knežević na 50 leđno.

Najuspješniji naši plivači u finalima bili su:

  • Ivan Filipović 1. na 5om slobodno sa 31.96  i 1. na 50m leđno sa 36.72
  • Patricia Čorić 2. na 50m prsno sa 44.85 i 3. na 50m leđno

Diplome za plasman među 8:

Petra Knežević za 4. mjesto na 50 prsno sa vremenom 45.63  i 6. na 50 slobodno sa 34.91, Dorotea Živalj za 4. mjesto na 50 leđno sa 42.63 (u jutarnjim kvalifikacijama plivala 42.30) i 7. na 50 prsno 48.04 (ujutro 47.66), Lea Knežević za 6. mjesto na 50 leđno sa 43.90 (ujutro 43.30), te Dino Knežević za 7. mjesto na 50 leđno sa isplivanih 37.03.

Za točku na I pobrinula se ženska mješovita štafeta u sastavu Knežević Lea, Čorić, Živalj i Knežević Petra u utrci 4x50m mješovito gdje su doplivale do srebrasa vremenom 2:44.74.