Četvrtak, 20 Lipanj 2013 00:00

Juniorke “Osijek Žita” Laura i Nora uz bok najvećih

U Zagrebu je, 07.,08.i 09.06.2013., održan međunarodni plivački miting “Zlatni medvjed”.

Ovo je najjači plivački miting koji se održava u Hrvatskoj, kako po rangiranju prema FINA ljestvicama, tako i po imenima koja su nastupila na njemu.

Ova godine Zagreb je ugostio i akutuelnog olimpijskog prvaka i vlasnika svjetskog rekorda na 100 m prsno, Camerona van der Burgha. Osim njega, nastupila su i brojna druga poznata imena svjetskog i europskog plivanja, i u takvoj konkurenciji, plivačica i plivači “OSIJEK ŽITA” ostvarili su odlične rezultate.

Plivalo se u 50 m bazenu na zagrebačkoj Šalati. Ujutro su se plivale kvalifikacije,
a poslijepodne finala.

Plivači su osvojili ukupno 8 medalja ( 7 u juniorskoj i jednu u seniorskoj konkurenciji!), te izborili ukupno 11 finala.

Najuspješnija plivačica iz Osijeka bila je Laura Bijelić ( 2000.), koje je pored tri osvojene medalje u juniorskoj konkurenciji ( zlato na 800, bronca na 200 i srebro na 400 slobodno) , uspjela odličnom utrkom doplivati i do seniorske bronce i to na 400 slobodno ( 4.39,16 )

Tik do Laure, po uspješnosti, bila je Nora Grevinger (2000.), koja je odličnim plivanjima  u kvalifikacijema izborila tri seniorska finala u sve tri prsaške discipline, te kao juniorka osvojila zlato na 100 i 200 m, te broncu na 50 m prsno.

Do  brončane medalje je doplivala i juniorka Paula Herek, i to u utrci na 100 leđno.

Seniorska finala, i to po dva, izborile su Mihaela Lubina u utrkama na 50 i 200 prsno, i Laura Herek u utrkama na 100 i 200 leptir.

Do jednog finala, na 200 prsno, doplivao je i junior Patrik Debeljak.

Treba istaći da je ovo natjecanje pokazalo da Osijek ima vrlo talentirane mlade plivače koji mogu plivati uz bok velikih hrvatskih i svjetskih plivačkih imena!