Nedjelja, 15 Travanj 2012 00:00

Održan 11. Lima McDonald’s kup

U subotu 14.04.2012. održan je 11. Lima McDonald’s kup, plivačko natjecanje za najmlađe plivače u organizaciji Plivačkog kluba Osijek Žito. Oko 300 plivača iz 19 klubova iz BiH, Srbije i Hrvatske, napravilo je gotovo 1000 starteva, što je zasigurno rekord za mali osječki bazen.

Plivale su se sve četiri 50-ice u četiri dobne kategorije, te štafeta 8×50 slobodno.

Kako je bilo puno medaljaša, teško ih je sve nabrojati pa ćemo izdvojiti one koji su se popeli na najviša postolja i najsvestranije u svakoj kategoriji.

A kategorijii (1999.) najuspješnija je bila Matea Tunjić, članica plivačkog kluba Galeb Gikil iz Lukavca, osvojivši zlata u sve četiri discipline, čime je uvjerljivo osvojila pehar i nagradu za najmanji zbroj vremena četiri isplivane discipline.

U muškoj konkurenciji sva zlata uzeli su Osječani. Ivan Filipović na 50 m leptir (31.29), 50 m leđno (33.09) i 50 m slobodno (28.35), dok je na 50 m prsno najbrži bio Moreno Markovinović s 36.72. Ukupno je najbrži bio Ivan.

B kategoriji (2000.) četiri različite plivačice doplivale su do zlata. OsječankaLaura Bijelić najbrža je bila na 50 m leptir (32.51). Laura Boroš iz Novog Zagreba za stotinku je bila brža ispred Laure Bijelić na 50 m leđno s 35.95. Na 50 m prsno zlato je osvojila Osječanka Nora Grevinger s 38.34, a najbrža u najbržoj disciplini bila je Šibenčanka Vinka Letica s 30.03. Vinka se pokazala i kao najsvestranija plivačica i zasluženo je osvojila pehar.

Kod dječaka u B kategoriji dominirao je Jerko Ćaleta iz Šibenika. Najbrži je bio na 50 m leptir (31.88), leđno (34.49) i slobodno , dok je na prsnom (39.06) također bio najbrži Dalmatinac, Luka Perović iz Zadra. Jerko se pridružio svojoj klupskoj kolegici kao najbrži plivač u ovoj kategoriji.

C kategoriji (2001.) do dva zlata doplivala je Osječanka Lea Knežević na 50 m leptir i 50 m leđno (36.08). Na prsnom je zlatna bila Martina Ševerdija iz Šibenika (40.61), dok je na slobodnom (33.14) prva bila Amber Baldani iz Novog Zagreba, za stotinku ispred Martine. Ipak, najsvestranija plivačica bila je Lea Knežević.

Kod dječaka zlata su podijelila tri Marka! Domaći Marko Filipović najbrži je bio na leptiru (34.72), za stotinku ispred Marka Radovića iz Zadra, i leđnom (36.87.).Marko Radović je ipak bio najbrži na 50m prsno (41.00), dok je na 50 m slobodno zlato osvojio Marko Đapić iz plivačkog kluba Bjelica Vrbas. Na kraju je najmanji zbroj vremena četiri discipline imao zadarski Marko.

U najmlađoj D kategoriji (2002.) dvije pobjede imala je Gorana Popović iz plivačkog kluba Vojvodina iz Novog Sada. Zlatna je bila na 50 m leptir (41.23) i 50 m slobodno (35.72). Na leđnom (41.58) je najbrža bila Korina Vidović iz Siska, a na prsnom (46.00) Antonija Papak iz zagrebačke Dubrave. Ukupno je najuspješnija bila Gorana Popović.

I kod najmlađih dječaka konkurencija je bila jaka pa su se na najviša postolja popela četvorica. Na leptiru (36.43) je najbrži bio Strahinja Kostić iz plivačkog kluba Delfin Vrbas, na leđnom Osječanin Josip Capan (37.96), na prsnom Zadranin Božo Puhalović (42.87), a na slobodnom Luka Savkov iz novosadske Vojvodine. Ipak, najsvestraniji bio je Božo Puhalović.

Uz žestoko navijanje plivala se štafeta 8×50 slobodno, po jedan plivač i plivačica iz svake kategorije. Ove godine je najbrža bila prva štafeta Novog Zagreba, dok je ekipa Osijek Žita osvojila srebro. Na treće mjesto je ispred Dubrave doplivala druga štafeta Novog Zagreba, tako da je na postolju bilo gotovo sve narančasto, u boji Novog Zagreba! Bravo vukovi!

Od domaćih plivača, do medalja su u raznim kategorijama doplivali još Natalija Gašparić (3. na leđnom, prsnom i slobodnom), Moreno Markovinović (2. na leđnom), Ivana Granoša ( 3. na leptiru),Laura Bijelić (2. na leđnom i slobodnom) Dorotea Živalj (3. na leđnom), Helena Lazović (2. na leptiru), Lea Knežević (2.na prsnom), Matea Vila (3. na slobodnom).

Nastupili su i najmlađi plivači škole plivanja Pk Osijek Žito u disciplini 25m leđno, koji su zasluženo osvojili priznanje za sudjelovanje.

Čestitke svim plivačima na sudjelovanju, osvojenim medaljama i isplivanim rezultatima, i veliko hvala svim klubovima na sudjelovanju. Nadamo se da se vidimo i iduće godine!

Posebno zahvaljujemo i našim volonterima, sucima, štoperima, svima koji su pomogli organizaciji i sponzorima koji su uveličali natjecanje!