Subota, 27 Veljača 2010 00:00

Juniorsko državno prvenstvo

U petak 26.02. počelo je Prvenstvo Hrvatske za juniore i mlađe juniore u Rijeci. Već prvi dan naše plivačice okitile su se sa nekoliko medalja. Mirjana Romić je nova državna prvakinja na 50 m leptir u kategoriji juniorki sa vremenom 28,25, a osvojila je i broncu na 50 m slobodno sa 26,51. U istoj disciplini Barbara Prša doplivala je do srebra u kategoriji mlađih juniorki sa vremenom 27,12.

Do plasmana u B finale doplivale su i Leila Gabela na 400 m slobodno i 200 m mješovito, Mihaela Lubina na 100 m prsno i 200 m mješovito, te Domink Kovač na 200 m mješovito.

Iako drugi dan natjecanja u Rijeci nije bio ni približno uspješan kao prvi, naše plivačice uspjele su izboriti nekoliko finala. Tako je Mirjana Romić plivala u A finalu na 200 m leđno i 200 m slobodno, u istoj disciplini Leila Gabela plivala je u B finalu, a na 400 m mješovito u A, dok je Laura Herek ušla u A finale na 100 m leptir.

U finalnim utrkama Mirjana Romić doplivala je do 5. mjesta na 200 m slobodno sa vremenom 2:10.95, kao i na 200 m leđno sa vremenom 2:24.34. Laura Herek bila je 4. mlađa juniorka na 100 m lepir sa vremenom 1:07.09, a Leila Gabela je izborila 5. mjesto  na 400 m mješovito sa vremenom 5:29.52.

Štafeta4x100 m slobodno mlađih juniorki u sastavu Barbara Prša, Laura Herek, Barbara Žuro i Leila Gabela doplivala je do 6. mjesta u jakoj konkurenciji sa vremenom 4:09.80, te im je bronca izmaka tek za 1,65 sekundi. U popodnevnom dijelu natjecanja nastupila je naša juniorska štafeta u gotovo istom sastavu Barbara Prša, Mirjana Romić, Laura Herek i Leila Gabela te osvojila 7. mjesto, sa rezltatom 4:02,58 što je samo 1,35 sekundi slabije od brončanog rezultata.

Za šećer na kraju se u nedjelju pobrinula ponovno Mirjana Romić koja je osvojila broncu u disciplini 100 m slobodno sa izvanrednim vremenom 58,60 u konkurenciji juniorki, kao i naša ml. juniorska štafeta u sastavu Leila Gabela, Mihaela Lubina, Laura Herek i Barbara Prša koja je također bila treća u disciplini 4×100 m mješovito sa vremenom 4:36.02.

Ne treba zaboraviti niti 4. mjesto Mirjane Romić na 50 m leđno sa 30.33, te plasman u B finale i konačno 5. mjesto Laure Herek na 200 m leptir sa vremenom 2:37.07.

U konačnici naše plivačice: Mirjana Romić, Mihaela Lubina, Barbara Prša, Barbara Žuro, Leila Gabela, Laura Herek i Paula Herek u ukupnom poretku osvojile su 114 bodova što je bilo dovoljno za 10. mjesto, a u kategoriji ml. juniorki 176 bodova što ih je plasiralo na 7. mjesto na ljestvici uspješnosti.

Plivači nisu bili tako brojni pa su Dominik Kovač, Filip Vujić, Teo Zeba i Petar Marić u ml. juniorskoj konukrenciji osvojili 20 bodova i plasirali se na 13. mjesto na listi uspješnosti klubova, no moramo napomenuti da njihovo vrijeme tek dolazi.