Utorak, 21 Studeni 2017 13:16

„ MITING MLADOST 17“, ZAGREB 11./12.11.2017

Na 45.međunarodnom mitingu „Miting Mladost 17“ koji se održao proteklog vikenda u Zagrebu na plivalištu „ŠRC Mladost“ nastupilo je preko 400 natjecatelja iz 43 kluba, iz BiH, Italije, Slovenije, Makedonije, Malte, Mađarske i Hrvatske. Ne bez razloga ovo natjecanje se smatra jednim od najjačih u našoj regiji. PK Osijek Žito je predstavljalo 8 djevojaka i 11 muških plivača. Kategorije su bile podijeljene : mlađi juniori, juniori i opća kategorija. Plivale su se jutarnje kvalifikacije i popodnevna A,B,C finala. C finale je za mlađe juniore, B za juniore, A su otvorena godišta.

Naši su plivači plivali u 5 A finala, 8 B finala, i 2 C finala te osvojili 2 medalje (srebro i broncu). Osvojili su ih mlađi junior Filip Ovničević 2002g. i junior Marko Filipović 2001g.

U A finalima 3 puta je plivao Ivan Filipović koji je u apsolutnoj kategoriji najuspješniji bio u disciplinama 50 i 100 leptir sa 5. Mjestima dok je na 100 slobodno bio 8-mi. U A finalu je plivao i njegov brat Marko Filipović u disciplini 50 leđno i zauzeo 6. Mjesto što mu je u juniorskoj kategoriji osiguralo brončanu medalju. Ivana Granoša je izborila A finale na 200 leptir i zauzela 8-mo mjesto.

U B finalima su plivali:

Klara Božičević 50,100,200 leđno i 50 leptir. Ona je od djevojaka bila najbliža medalji na 50 leptir gdje je osvojila 4.mjesto kod juniorki.

Petar Knežević B finala na 50 i 100 leđno.

Filip Ovničević 50 leptir u B finalu 7 mjesto što mu je u mlađim juniorima osiguralo srebrnu medalju. Marko Filipović je nastupio i na 100 leđno gdje je bio 3-ći ali nije došao do medalje jer su 3 brža juniora plivala u A finalu.

U C finalu je nastupio Filip Ovničević u disciplinama 50 slobodno i 100 leptir i osvojio 6 odnosno 7 mjesto.

I ostali su natjecatelji nastupili više nego dobro u kvalifikacijskim utrkama te isplivali osobne rekorde u većini utrka. Ostvareni si i brojni limiti za Prvenstvo Hrvatske za dobne skupine koje će se održati u prosincu u Rijeci.