Utorak, 10 Rujan 2019 08:27

34. Harkanj Sprint, 7.9.2019.

Na ovom tradicionalnom međunarodnom mitingu u Harkanju, u Mađarskoj plivalo je preko 300 natjecatelja iz 32 kluba, Rumunjske, Slovačke, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Srbije i Mađarske. Natjecanje se odvijalo na otvorenom 50 metarskom bazenu, u nepredvidivim uvjetima između sunčanih i kišovitih gotovo nevremenskih razdoblja. PK "Osijek Žito" je nastupio sa ukupno 11 natjecatelja (5 plivača i 6 plivačica).

Na programu natjecanja bile su sve 4 tehnike u dionicama po 50 metara, dakle sprinterske discipline, te štafete 4x50m slobodno. Natjecatelji su bili podijeljeni  u 4 starosne kategorije.

U ovom pripremnom dijelu na početku sezone najbitnije  je u nastupima provjeriti vlastite sposobnosti i opušteno ući u novu sezonu. Tako da rezultati nisu neko mjerilo, ali svakako je za istaknuti dobitnike medalja. Osvojili smo 4 pojedinačne i jednu medalju u štafeti.

Lucas Peterko (2005.) osvojio je dvije medalje, srebrnu (50m slobodno 28,44) i brončanu (50m leptir 31,96).

Roko Šabić (2007.) je osvojio srebrnu medalju na 50m prsno 43,35.

Bono Iličić (2006.) je osvojio također brončanu medalju na 50m slobodno 30,74.

U štafeti 4x50m slobodno ženska ekipa (2006.) osvojila je drugo mjesto u sastavu: Ana Filipović, Sara Filipović, Laura Ovničević i Barbara Toter sa rezultatom 2:17,90.

U ukupnom bodovanju naš je klub osvojio 6.mjesto.