Ponedjeljak, 27 Siječanj 2020 12:30

Regionalno prvenstvo Hrvatske za kadete,mlađe kadete i početnike (Sisak , 25.-26.1.2020.)

Prvenstvo Regije za kadete i mlađe održalo se u Sisku u 25 metarskom bazenu 25. i 26.1. 2020. godine. Nastupali su predstavnici 13 klubova sa ukupno 297 plivača i plivačica.

Uz vodstvo trenera Mihaela Močkovića i Ane Dukarić Plivački klub „Osijek Žito“ predstavljalo je ukupno 35 plivačica i plivača. Osvojena je 31 medalja, od toga 26 pojedinačnih(12 zlatnih, 7 srebrnih i 7 brončanih) te 5 štafetnih medalja(2 srebrne i 3 brončane).

Dobar pokazatelj da imamo perspektivan tim mladih plivača u klubu su  brojne medalje kao i osobni rekordi isplivani na ovom natjecanju.

Svojim nastupima posebno se istaknula Elena Valenteković koja  iako još početnica osvajala je medalje i u kategoriji mlađih kadetkinja, a osvojila je 11 pojedinačnih medalja(7xzlato, 3xsrebro i 1xbronca). Kod mlađih kadetkinja najuspješnija je bila Buga Vukić koja je osvojila 6 pojedinačnih medalja(1xzlato,2xsrebro,3xbronca), dok je  Mia Mihić odličnim nastupima doplivala do 2 pojedinačne medalje(2 bronce). Mlađi kadet Ivor Gaće otplivao je osobne rekorde te osvojio 6 pojedinačnih medalja(4xzlato i 2xsrebro) Ivor je odličnim nastupom u disciplini 200m leptir isplivao limit potreban za nastup na državnom prvenstvu. Kadet Bono Iličić je uz odlične utrke doplivao do brončane medalje u disciplini 200m leptir.

Osvajači medalja po kategorijama:

Početnice(2011.i mlađe):

Elena Valenteković (2011)

-1.mjesto 50leptir 46,58

-1.mjesto 50leptir ml. kadetkinje

-1.mjesto 100slobodno 1:21,44

-1.mjesto 50leđno 41,98

-3.mjesto 50leđno mlađe kadetkinje

-1.mjesto 100mješovito 1:33,84

-1.mjesto100leđno 1:26,64

-2.mjesto 100leđno ml. kadetkinje

-1.mjesto 50slobodno 35,22

-2.mjesto 50slobodno ml. kadetkinje

-2.mjesto 50 prsno 52,07

Mlađe kadetkinje (2009.-2010.):

Buga Vukić (2010)

-1.mjesto 50 prsno 42,55

-2.mjesto 400slobodno 5:58,94

-2.mjesto 100prsno 1:36,65

-3. mjesto 200mješovito 3:23,22

-3.mjesto 100slobodno 1:19,44

-3. mjesto 100mješovito 1:29,57

Mia Mihić (2009)

-3.mjesto 50slobodno 35,51

-3.mjesto100leđno 1:28,09

Mlađi kadeti (2008.-2009.)

Ivor Gaće (2008)

-1.mjesto 50leptir 33,34

-1. mjesto 100mješovito 1:19,52

-1.mjesto 50 prsno 43,62

-1.mjesto 100leptir 1:15,11

-2.mjesto 400slobodno 5:17,01

-2.mjesto 50leđno 35,82

Kadeti (2006.-2007.)

Bono Iličić (2006)

-3.mjesto 200leptir 2:43,27

ŠTAFETNE UTRKE

Početnici:

-3.mjesto 4x50 MJEŠOVITO 2:54,53 (Elena Valenteković, Šimun Lozančić, Lada Mrganić i Fabijan Getoš)

Mlađe kadetkinje:

-2.mjesto 4X100 SLOBODNO 5:38,18 (Mia Mihić, Buga Vukić, Gita Vučak i Elena Valenteković)

-3.mjesto 4X100 MJEŠOVITO 7:16,21 (Mia Mihić, Anja Perić, Buga Vukić,i Gita Vučak)

Mlađi kadeti:

-2.mjesto 4X100 MJEŠOVITO 6:23,69 (Ivano Božičević, Simon Schrempf, Ivor Gaće i Borna Alapović)

-3.mjesto 4X100 SLOBODNO 5:47,53 (Ivor Gaće, Šimun Lozančić, Borna Alapović i Fabijan Getoš)

 

Čestitke svima!

Više u ovoj kategoriji: « Božićni kup 2019.