Ponedjeljak, 15 Studeni 2010 00:00

Tri A finala na Mladosti

Plivači PK Osijek Žita ovaj vikend branili su boje našeg Kluba na velikom međunarodnom mitingu Mladost 2010. Mihaela Lubina, Barbara Prša, Laura Herek, Paula Herek, Dominik Kovač, Filip Vujić, Sven Latinović i Oliver Bijelić su tijekom dvodnevnog natjecanja pokazali rezultate ovosezonskog napornog i vrijedong rada, te su isplivali broje nove limit za nastupe na državnim prvenstvima, oborili mnoge svoje osobne rekorde, ali su ostvarili plasmane u 3 A finala i 6 B finala, gdje su plivali uz bok svjetskim imenima poput najbržeg svjetskog leđaša P. Marshalla (USA), kao i domaćih zvijezda Jovanović, Draganje, Puninskog, Todorovića.

Tijekom prvog dana natjecanja u B finale plasirale su se Mihaela Lubina ’95 na 100 m prsno, te je sa vremenom 1,19,78 osvojila i 4. mjesto u A kategoriji, Laura Herek ’96 na 100 m leptir i osvojenim 3. mjestom u B kategoriji, te Barbara Prša ’95 na 50 m slobodno sa vremenom 27,39 što joj je u A kategoriji također osiguralo broncu.

Drugog dana natjecanja plivačice su bile još i uspješnije pa je tako Mihaela Lubina ostvarila plasmane u čak 2 A finala i to na 50 m i 200 m prsno gdje se u apsolutnoj kategoriji sa vremenom 2:51,49 plasirala na odlično 7. mjesto, a u A kategoriji osigurala broncu. Laura Herek takođe je izborila A finale na jednoj od najtežih disciplina – 200 m leptir gdje je zablilstala sa 2:34,46 osvojivši 5. mjesto u apsolutnoj i srebro u B kategoriji, a na 50 m leptir otplivavši u B finalu svoj osobni rekord 30,00 osvojila je i zlato u B katagoriji. I Barbara Prša se u dvije discipline pridružila B finalisticama te je na 100 m slobodno sa vremenom 1:00,74 i na 100 m mješovito sa vremenom 1:10,49 (osobni rekord) osvojila i bronce u A kategoriji.

Među ostalim vrijednim rezultatima treba istaknuti Filipa Vujića ’95 koji je na 50 m leptir sa vremenom 27,81 bio 3.  u A kategoriji, a na 100 m leptir otplivao 1:03,08, Dominika Kovača ’95 sa 29,79 na 50 m leđno i plasmanom na 4. mjesto u A kategoriji, te Paulu Herek ’96 na 50 m leđno koja je otplivala 33,09 osvojivši brončano odličje u B kategoriji.

Od mlađih plivača bili su uspešni Sven Latinović ’96 na 100 m slobodno sa 58,94,  na 100 m mješovito sa 1,10,71, te 100 m leptir sa 1,05,85, Oliver Bijelić ’97 na 100m slobodno sa 59,59, 100 m mješovito sa 1,06,44, 100 m leptir sa 1,04,39, te Paula Herek i na 50 m slobodno sa 29,48, 100 m mješovito sa 1.15,54, te na 100 m leđno sa isplivanih 1,12,20.

U cijelosti gledano Mladost 2010 je uspješan početak, nadamo se, još usješnije sezone.

Više u ovoj kategoriji: « Djevojke na ekipnom PH Ćiro 2010 »