Ponedjeljak, 26 Srpanj 2010 00:00

Juniorsko prvenstvo Hrvatske, Zagreb

Na plivalištu SRC Mladost u organizcaiji PK Dubrava od 23.07-25.07. održano je Prvenstvo Hrvatske za juniore i mlađe juniore. Boje našeg kluba predstavljali su Mirjana Romić, Barbara Prša, Mihaela Lubina, Laura Herek, Leila Gabela, Paula Herek, Ivna Tomičić, Dominik Kovač, Filip Vujić i Oliver Bijelić koji su nastupili u 24 pojedinačne discipline, te 4 štafetne utrke.

Najuspješnija osječka plivačica Mirjana Romić okitila se zlatom u utrci na 50 m leptir otplivavši tu dionicu za 29,32, a plasirala se u finale i na 50 m slobodno (5. sa 27,71), 100 m leptir (8. sa 1:09.76), te 100 m slobodno (4. sa  1:00.24).

Barbara Prša osvojila je broncu u utrci na 50 m slobodno sa vremenom 27,88, a plasirala se i u B finale utrke na 100 m slobodno.

Finalne trke plivale su i Laura Herek A finale na 200 m leptir, te je u konačnom poretku zauzela 5. mjesto među mlađim juniorkama, te B finale na 100 m leptir, Mihaela Lubina B finale na 100 i 200 m prsno, te se u ml. juniorskoj konurenciji plasirala na 5. tj. 6 mjesto i Filip Vujić B finale na 100 m leptir.

Ženska štafeta u sastavu Gabela, Herek L., Lubina i Prša zauzela je 7. mjesto u ml. juniorskoj konkurenciji na 4×100 m slobodno, a na 4×100 m mješovito 5. mjesto. Juniorska štafeta u sastavu Romić, Gabela, Lubina, Prša na 4×100 m slobodno bila je također 7., kao što je i u disciplini 4×100 m mješovito juniorska štafeta u sastavu Romić, Lubina, Herek L., Prša ponovila uspjeh mlađih juniorke te zauzela 5. mjesto.